Yavru kedi tırmalaması kuduz yapar mı?

Hocam bu ev kedisi halam köyde yaşıyor yan taraftaki tanıdığının kedisi doğum yapmış halam da sahiplenmiş iki tane ikisi de gayet sevimli ilgiyi severler kendilerini sevdiriyolar kucakta uyutmana izin veriyorlar herhangi bir saldırma huyları yok ama korkuyorum bi yandan
Ben de korkmuştum babam bir şey olmaz dedi :D bir şey de olmadı.

Hocam bir de benim 2 sene önceden yapılmış kuduz aşım var köpek tırmalaması yüzünden baktığım zaman aşıların koruma yılı olarak 2 3 sene diyorlar
Tam olarak hatırlamıyorum, o yüzden bir şey söylemem pek doğru değil, ama kuduz aşısı benim de bildiğim kadarıyla 3 yıla kadar etki ediyordu. Eğer tıp okuyan veya hemşire arkadaşımız varsa daha açıklayıcı bir yorum yapabilirler.

Bence korkmana gerek yok pek bir şey olacağını düşünmüyorum her tırmalamadan sonra aşı olmak hayal bile edemiyorum 😅 İçinin rahat etmesi için hastaneye veya köyde bulunan sağlık kuruluşlarına başvurabilirsin ama

Merhaba, halamgilin evinde 2 tane 1-2 aylık kedi var haliyle çok heyecanlılar hoplayıp zıplıyorlar oynarken işte oyunun verdiği heyecanla tırmalıyorlar, ısırıyorlar falan bu kuduz muhabbetinden korkarım. 2 3 sene önce sokak köpeği pençe attığı için kuduz olmuştum simdi halamgilin kedisinden bir şey olur mu diye içime şüphe düştü.

Benim elimi sokakta kedi hart diye ısırmıştı 2 yıl önce. Şanslıymışım o zaman. 1 aylık evdeki kediden kuduz kapman çok zor. Zaten seni tırmalasalar kanaması bile zor oranın. Tırnakları insan tırnağı kadar bile değil. İçiniz rahat olsun.

Şimdi sordum da 3 aylıkmış bir şey degisir mi
Benim elimi sokakta kedi hart diye ısırmıştı 2 yıl önce. Şanslıymışım o zaman. 1 aylık evdeki kediden kuduz kapman çok zor. Zaten seni tırmalasalar kanaması bile zor oranın. Tırnakları insan tırnağı kadar bile değil. İçiniz rahat olsun.

Geri
Yukarı