Yavru köpek nereden sahiplenilir?

Evet, ben köpeğimi sokakta buldum. Cins değil, fino kırmasıydı. Boyu kolum kadar, küçücük kafalı, kucakta gezdirmelik bir köpekti. Eğitim cins ile bağlantılı değildir. Ben hiçbir eğitim vermediğim halde, tuvaletini asla bahçeye yapmazdı, gider topraklık alana yapardı. Havlamaya başlayınca sus dediğim zaman hemen kulübesine giderdi.
Bizim burada yok ama? Ve terasta bakacağım bahçede değil, büyük bir köpek bizim terasta yaşayamaz. Bulsam zaten getiririm eve öyle küçük bir köpek ama bulamıyorum ve kuduz vb. hastalıkları olma olasılığı da yüksek bence. Sizin bulmuş olmanız benim de bulacağım anlamına gelmez.
Ailem olmaz diyor.

Ben barınaktan evlat edinilmesi taraftarıyım. Bu işi köpek üretimi yaparak ticarete dökmüş varlıklara para kazandırılmaması gerekir.

Ben öyle bir şey demiyorum ailem diyor. Küçük boy sokak köpeği gördünüz mü acaba? Veya eğitimi kolay olan? Ve zaten parayla almıyorum köpeği, mal olmadıklarını biliyorum hayvanların varsa barınaktan sahipleneceğim, düşünerek yazarsanız sevinirim.

Cins köpeklerin de doğuştan eğitimli olmuyorlar cins köpeğe gösterilen eğitim sokak köpeğine gösterilse sokak köpeği de aynı davranışı sergiler kısacası cins veya cins olmaması bir şey ifade etmiyor boyu veya fiziksel özellikleri değişebilir.

Ben barınaktan evlat edinilmesi taraftarıyım. Bu işi köpek üretimi yaparak ticarete dökmüş varlıklara para kazandırılmaması gerekir.
Katılıyorum fakat ailem barınakta hep sokak köpeği olduğunu ve sokak köpeğinin evde bakılmayacağını söylüyor.
Evet, ben köpeğimi sokakta buldum. Cins değil, fino kırmasıydı. Boyu kolum kadar, küçücük kafalı, kucakta gezdirmelik bir köpekti. Eğitim cins ile bağlantılı değildir. Ben hiçbir eğitim vermediğim halde, tuvaletini asla bahçeye yapmazdı, gider topraklık alana yapardı. Havlamaya başlayınca sus dediğim zaman hemen kulübesine giderdi.
Hocam köpeğin aşılarını bedavaya mı yaptırdınız?

Katılıyorum fakat ailem barınakta hep sokak köpeği olduğunu ve sokak köpeğinin evde bakılmayacağını söylüyor.

Hocam köpeğin aşılarını bedavaya mı yaptırdınız?

Evet, evet ben ücretsiz yaptırmıştım ama bayağı zaman geçti üzerinden. Hala ücretsiz mi bilmiyorum. Belediyeyi arayıp sorabilirsiniz.

Hocam barınaklara aileniz yok desede yine de bakmalarını söyleyin. Barınaklardada sizin istediğiniz türden olabiliyor. Bir de mesela instagrama Eskişehir hayvan sahiplendirme yazın öyle sayfalardada bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı