Yavru lepistes ne yer?

• Konuyu başlatan AC/DC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 14B
Yavru balıklar diğer büyük balıkların yarısı kadar olduğu zaman çıkartabilirsin.

Yavru balıklar diğer büyük balıkların yarısı kadar olduğu zaman çıkartabilirsin.
O kadar büyüklüğe gerek yok, boşuna yavrulara zarar verirsin. Artık boyları işaret parmağının tırnağı kadar olursa yavruluktan çıktılarında bile kendilerini diğer balıklardan koruyup, saklanabilirler.

Sera'nın 'Vipan Baby' isimli yemini öneririm. Binlerce lepistes büyükmüş biri olarak, çok mükemmel bir yemdir.

Yavru balık yemi mi? Öyle bir yemi ilk kez duyuyorum. Eğer yavruluk aldıysanız sıkıntı yok. Anne lepistes kendisi yemeyecek, yemi küçük parçalara ayıracak ve yavrularına verecektir. Arada kendisi de yemlerden yer. Yalnız yavru lepisteslerle anneyi 1 bilemediniz 1.5 haftadan fazla beraber tutmayın. Yoksa anne, yavru lepistesleri yer.
'Anne yemi küçük parçalara ayıracak ve yavrularına verecektir.' böyle bir durumu ilk sizden duydum. Anne lepistes hiçbir zaman yavru beslemez. Yavrular keselerden kurtulduktan sonra, verdiğiniz yem boyutu uygunsa kendileri yem yiyecektir. Ayrıca bir yandan yavru doğurup, aynı anda doğan yavruları yiyen lepistesler bile var. Doğum ardından dişiyi ayırmanız gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sera'nın 'Vipan Baby' isimli yemini öneririm. Binlerce lepistes büyükmüş biri olarak, çok mükemmel bir yemdir.

'Anne yemi küçük parçalara ayıracak ve yavrularına verecektir.' böyle bir durumu ilk sizden duydum. Anne lepistes hiçbir zaman yavru beslemez. Yavrular keselerden kurtulduktan sonra, verdiğiniz yem boyutu uygunsa kendileri yem yiyecektir. Ayrıca bir yandan yavru doğurup, aynı anda doğan yavruları yiyen lepistesler bile var. Doğum ardından dişiyi ayırmanız gerekir.

Benim beslediğim lepistesler bu şekildeydi. Cinsten cinse göre hareketler değişiklik gösterebilir, haksız mıyım?

Benim beslediklerim bu şekildeydi. Dediğim gibi yavruları için ufalıyordum yemi. Sonra bunun yarısına yakın bir büyüklüğü olunca çıkardım.
ofelia.jpg

Normal yemi anne lepistes yavrulara uygun hale getiriyor zaten. O tür ürünlere gerek yok.demişsiniz ama benim balığım anne lepistes doğum yaparken bir yavrusunu yedi kurtaramadım öyle bişey yok yavruları hemen ayrı bi tanka yada yavrulluğa alın yoksa emekler uçar gider

Geri
Yukarı