Yavru serçe bakımı nasıl yapılır?

Daha fazla  
Merhabalar iyi forumlar. Babam işte kedinin ağzında bir yavru serçe görmüş ve hala canlıymış. Babamda serçeyi almış eve getirmiş. Ne yapacağımızı bilmiyoruz herhangi bir tavsiyeniz var ise söyleyebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20210729_162217.jpg
    IMG_20210729_162217.jpg
    41,6 KB · Görüntüleme: 100
Son düzenleyen: Moderatör:
Nefessiz kalmıştır. Suyunu ve yemini yanına koy 5-10 dakika bırak hayvanı. Hala aynı şekilde duruyorsa ya ölüyor ya da şoktadır.
Benim de vardı bulmuştum ona civciv yemi olarak geçen yemi suyla ıslatıp şırınga ile veriyordum ama ona ıslak ekmekte verebilirsiniz sıcak bir yeri olsun ev olarak görsün.
Ekmek verirseniz ilk başta yemeyebilir veya şırıngadan yemek biraz zorlamanız lazım.
Şırıngayı bilen birisine yaptırsın. Geçen bir video izlerken adam şırınga ile yemek yedireceğim diye kuşun boğazından aşağı kadar soktu. Kuş can çekişti resmen. Bilgili birisine yaptırın. Hem siz üzülmeyin, hem kuş üzülmesin.

Bir de dikkat edin kuş kaçmaya çalışacaktır sizden korkacaktır fazla sıkmayın elinize en azından alışsın korkacaktır elbet birazcık zorlarsanız alışır. Benim bulduğum kuşu fazla alıştıramamıştım uçamıyordu bacak hizasından düştü yarım metre gibi bir yükseklikten öldü :( o yüzden dikkatli olun.

Bir de dikkat edin kuş kaçmaya çalışacaktır sizden korkacaktır fazla sıkmayın elinize en azından alışsın korkacaktır elbet birazcık zorlarsanız alışır. Benim bulduğum kuşu fazla alıştıramamıştım uçamıyordu bacak hizasından düştü yarım metre gibi bir yükseklikten öldü :( o yüzden dikkatli olun.
Zaten kuş çok da uçamıyor zıplayarak kaçmaya çalışıyor.

Simurg kuş yuvasına ulaşın her türlü yardımı yaparlar.

Bir yerlerden temin edebilirseniz un kurdu temin edin en doğal onunla besleyebilirsiniz. Bunun haricinde imkanınız varsa ORLUX handmix yavru kuş maması alın talimatlarına göre sulandırıp yedirin. Onu da bulamazsanız kedi maması alın mümkünse etli KURU olanlardan sulandırıp yedirin.

Geri
Yukarı