Yaya geçidinde kırmızı yandığında durmak zorunda mıyım?

OKODENRO

Hectopat
Daha fazla  
Yaya gecidinde bana kirmizi yandigi zaman yürümeye devam edersem suçlu duruma düşer miyim? Bir de ben yaya gecidinde yürürken arabalar durmazsa kim haklı olur?

Yaya gecidinde bana kirmizi yandigi zaman yürümeye devam edersem suçlu duruma düşer miyim?

Hayır kırmızı yandığında orta falan iseniz zaten araba çarpar karşıya geçmek durumundasınız.

Bir de ben yaya gecidinde yürürken arabalar durmazsa kim haklı olur?

Geçiş hakkı sizde ise geçmek durumundasınız arabaya zaten kırmızı ışık yanmıştır ama hergangi bir ışık yok ise ve yaya geçidi var ise siz geçme durumundasınız.
Bir de benim bulunduğum şehirde hep sakin ve kuralları bilenlerle karşılaştığım için herkes yol vermeyi seviyor:D hiç sorun yaşamadım ben şahsen.

Son düzenleme:
Yayaların trafik lambası arabaların trafik lambasıyla aynı sürede yanmıyor. Örneğin arabaların yeşiline 5 saniye kala yayalara kırmızı başlıyor ki arabalara yeşil yandığında yolun ortasında kalmasınlar.

Hızlıca geç yol boşa, değilse bekleyeceksin geçmeyip. Kaza olursa haksız olursun.

Size kırmızı yandığı anda arabalara yeşil yanmaz, birkaç saniye yol ortasında kalma ihtimali olan yayalar için süre vardır. Ayrıca sürücü gelip sizi ezecek değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı