Üniversite okumak zorunda mıyım?

Daha fazla  
Hayata atılmak istiyorum, kodlama kurslarına gitmek falan. Hatta kendimce para kazanmak istiyorum. Ailemin üniversite için pek parası yok, ben de oturup burs kazanacak kadar çalışamıyorum. Çevremde ki herkes okuyor kendimi onlarda eksik hissetmek kötü olacak ancak okumamayı başka bir yolda ilerlemeyi de düşünmüyor değilim.

Değilsiniz. Ne yapmak istediğiniz size kalmış. Elinizdeki kartlara göre oynayın derim.

Üniversiteye gitmeyince her şey iyi olacak demiyorum ancak tam tersi de geçerli değil.

Okumuş olmak için okuyacak hiç alakasız kafanızda olmayan bir bölüme gidecekseniz boşuna masraf etmeyin, ama bir amaç koyar istediğiniz hedeflediğiniz bölüme gidecekseniz tabiki okuyun. Çoğu gence bakıyorum okuyunca birşey olmuyor, ben çalışıyorum para kazanıyorum kafasında ama nasıl çalışıyor ne iş yapıyor? Okumak heryer de işinize yarar, gerek kültür ve bilgi gerekse iş. Elinizde bir diploma ve anladığınız bildiğiniz bir dalda iş arama olunca içiniz rahat oluyor, göğsünüzü gere gere ben şu mezunuyum şu konulara hakimim diyebiliyorsunuz. Kurslara her zaman vakit ayırabilirsiniz okul dışında.

Okumuş olmak için okuyacak hiç alakasız kafanızda olmayan bir bölüme gidecekseniz boşuna masraf etmeyin, ama bir amaç koyar istediğiniz hedeflediğiniz bölüme gidecekseniz tabiki okuyun. Çoğu gence bakıyorum okuyunca birşey olmuyor, ben çalışıyorum para kazanıyorum kafasında ama nasıl çalışıyor ne iş yapıyor? Okumak heryer de işinize yarar, gerek kültür ve bilgi gerekse iş. Elinizde bir diploma ve anladığınız bildiğiniz bir dalda iş arama olunca içiniz rahat oluyor, göğsünüzü gere gere ben şu mezunuyum şu konulara hakimim diyebiliyorsunuz. Kurslara her zaman vakit ayırabilirsiniz okul dışında.
Anladım, muhtemelen istediğim bölüme gitmek için çabalayacağım.

Üniversite mezunlarından daha iyi bir yazılım bilgisine sahip olun ve 2 yıllık bir programcılık bölümü bitirin derim. Bu şekilde kolaylıkla iş bulursunuz.
Yazılımcı meziyetleriniz iyiyse herkes havada kapar. Ama farkınızı ortaya koymalısınız.

Geri
Yukarı