Yayın için 1600 AF vs. Ryzen 3 3100 vs. i3 10100F

Yerinizde olsam 1600 AF alır OC yaparım 12 izlek yayınlara çok fazla etki eder.
1600 af stok soğutucu ile ne kadar o.c olur?
10100-10105 alır geçerdim yerinizde olsam. Fiyat performans olarak en iyisi bu aralarında. Fiyata bağlı olmakla birlikte 3100 de fena değil ama 1600 AF direkt elenmeli bunlar arasında.
Biraz testlerine baktım aslında ama 1600 af 3100 le çok yakın fps alıyor birde amd nin soketinden dolayı ileride belki 5600x civarı birşey alırım diye amd alma kararı aldım.
1600 af a stok soğutucu ile 4ghz olursa yapacağım olmaz ise bi ara soğutucu alırım.
1600 af 4ghz yapılırsa 2600x e yaklaşıyor galiba da neden elenmeli dediniz onu anlamadım ekran kartım rx 570 zaten hepsi bunu besleyeceği için aşırı fps farkı olmaz gibi geldi bana.
3100 alsam da rahat yayın yaparmıyım 1600 af la ne farkı olur yayındayken

Son düzenleme:
Günümüz için bakarsak bu üç işlemciyi de önermem. İlerde daha iyisini alma şansın olmayabilir. Malum ülkenin durumu günden güne kötüleşiyor. O yüzden elindeki parayla mümkün olan en güncel ve güçlü tercihi yapmanı öneririm. En azından 10400F'den aşağısını önermem şahsen.

Neden? Ne önerirsin.

OC tehlikeli bir iştir ve herkes yapamaz. İyi bir kasa soğutması ve fan lazım ayrıca işlemcinin ömrünü kısaltıyor. Bu yüzden 1600 AF almanızı önermiyorum. 10400F ve Ryzen alacağım dersen illa R5 3600 aşağısı almayın.

İşlemci güncellemek gibi bir niyetiniz var ise AMD almak daha mantıklı bu durumda evet. Ama overclock kolay bir işlem değil. Stok sogutucu ile kesinlikle yapılmaz, silikon kalitesi de çok önemli bir etken. 1600 AF'yi 3,9 Ghz e overclock ettiğimde tek çekirdekte 3100'ü yakalayabiliyorum. Aldığınızda 3,9-4 Ghz'e overclock edebileceğiniz garantisini kimse veremez size. Son karar sizin. Ben AMD tarafında minimum 3. nesil alınması taraftarıyım açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı