Yayın İçin GTX 1070 ve Ryzen 2600X Sistem Toplama

İlla amazon' dan alacağım diye maalesef para israfı yapmış olursunuz alacağınız her parçayı buradaki siteler ile kıyaslayın. Örneğin Rival 600 70 dolar iken burada 430 lira yani fiyatı vergisiz ile buradaki ile aynı. Öte yandan klavye ve kulaklık ve Xbox One kolu burada daha ucuz. Ürünleri kargo ve vergiyi de dahil şekilde toplayınca daha da uçacak fiyatı. Kasayı buradan alın derim ağır olduğu için kargosu pahalı. Ekran kartını biraz pahalı seçmişsiniz. Daha ucuz model seçin derim.

Kargo olayına fazla takılma. Kargo Türkiye'ye değil Kanada'ya gidecek. Oradan teyzem bana gönderecek, kargo fiyatını minimuma indirmek için.
Farklı sitelerden alma olayına gelirsek, olabildiğince araştırıp indirim kovalıyorum. Herhangi bir yerde aynı parçayı daha ucuza bulursam oradan alırım, merak etmeyin.

Hocam ekran kartı Türkiye'de daha ucuz ve 1070 Tİ modeli. GALAX 8GB 2 GeForce GTX 1070 Ti EX 256-bit GDDR5 DVI-D HDMI 2.0b 3 x DP 1.4 Ekran Kartı 70ISH6DHM9XKB - Nanokatalog 2000 TL koltuk için çok fazla değil mi 800 TL'ye kaliteli modeller mevcut. Çok para vermişsiniz. Tasarıma önem veriyorsunuz sanırım o konu hakkında bir şey diyemeyeceğim. Nanokatalog, Sinerji, İncehesap, İnventus gibi sitelere bakın.

Aptalca olduğunu bilmeme rağmen Benchmark takıntım var. Benchmark'larda en setup'a uyanlar arasında en iyi performansı bu kart veriyordu. Bunu seçtim.

@Silinen üye 2 binden fazla koltuğa verip 1070 koymanız biraz komik olmuş.

Bi ara MediaMarkt'ta bir oyuncu koltuğuna oturmuştum. O zamandan beri hiç bir koltuk rahat gelmiyor. Bununda aptalca olduğunu kabul ediyorum ama..

Not: Eklemeyi unutmuşum. Türkçe tuş dizilimine alışık olduğum için klavyeyi zaten Türkiye'den alıyorum.

O zaman seçtiğiniz sistem gayet iyi daha ucuz bir anakartta alabilirsiniz isterseniz yeni nesil anakart olan 4XX serisinden alın çünkü bunda BİOS güncellemesi yapmanız gerekmekte 2. nesil işlemci için.
Kişisel ekipmanlarda size kalmış fiyatları karşılaştırıp dediğiniz gibi ucuzunu almaya çalışın, bir ara KDV indirimi vardı ürünlerin çoğu çok ucuzdu şuan tabi kaçtı tabi ama denk gelirseniz mutlaka değerlendirirsiniz hemen almayacaksanız.

O zaman seçtiğiniz sistem gayet iyi daha ucuz bir anakartta alabilirsiniz isterseniz yeni nesil anakart olan 4XX serisinden alın çünkü bunda BİOS güncellemesi yapmanız gerekmekte 2. nesil işlemci için.
Kişisel ekipmanlarda size kalmış fiyatları karşılaştırıp dediğiniz gibi ucuzunu almaya çalışın, bir ara KDV indirimi vardı ürünlerin çoğu çok ucuzdu şuan tabi kaçtı tabi ama denk gelirseniz mutlaka değerlendirirsiniz hemen almayacaksanız.

Normalde bütçeyi bi tık zorlayıp X470 almaya çalışacaktım ancak bütçeyi fazla zorladı. X370 yerine B450 önerir misiniz peki?

X370 daha iyi avantajları var B450' ye göre ama hani B450 kötü değil sadece X370 daha üstün avantaj sunuyor. Ancak B450' de alınabilir yeni nesil bir kart Bios ile uğraşmadan direkt işlemci ile çalışacak durumda. X370' i almak istiyorsanız eğer Bios güncellemesi yapılmış olması gerekmekte aldığınız firma bunu yapıyor mu bilmiyorum ama yapılıyorsa o zaman daha iyi olacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı