Yayın için PC Toplama

ThalesBY

Kilopat
Yer
Sivas/Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,
GTX 960M ekran kartı olan bir Monster notebook'a sahibim yayın yapıyorum oyunu oynarken donmuyor fakat yayında drop oluyor. Bu sebepten ötürü sadece yayım yükünü alacak yayını kasadan yapıp oyunu notebook'tan oynayabileceğim bir sistem tavsiyesine ihtiyacım var. Yayın kasasına sadece sağlam bir işlemci koymam yeterli mi ? Ekran kartı şart mı? Yardımlarınızı ve sistem önerilerinizi bekliyorum. İyi forumlar.

Drop olmasının sebebi internetinizden kaynaklı.3mps yayın yapmak için iyi bir hız değil.Oyunlarında ağırlığına göre değişir.Ben 5mps ile 720p 60fps dropsuz yayın verebiliyorum mesela.

İnternetinizi değiştirmenizi öneririm.En son ihtimaliniz yeni pc olsun.
Eğer twitch partneri değilsen yayının kalitesini ayarlayamazsın daha doğrusu tek kalite olur.İzleyenler sadece kaynaktan izler.Sen 480 verirsen kimse 360 izleyemez yani.
Yayındaki droplar internetten dolayı diye biliyorum. Yayın kalitesini düşürerek dengeliyorlardı.

Drop olmasının sebebi internetinizden kaynaklı.3mps yayın yapmak için iyi bir hız değil.Oyunlarında ağırlığına göre değişir.Ben 5mps ile 720p 60fps dropsuz yayın verebiliyorum mesela.

İnternetinizi değiştirmenizi öneririm.En son ihtimaliniz yeni pc olsun.
Eğer twitch partneri değilsen yayının kalitesini ayarlayamazsın daha doğrusu tek kalite olur.İzleyenler sadece kaynaktan izler.Sen 480 verirsen kimse 360 izleyemez yani.
Şuan yaşadığım bölgede maalesef daha fazla hız alabileceğim bir hız yok. Ama en azından uploadın yeterli olmadığı bilgisine ulaşmam ikinci bilgisayar masrafına girmemi emgelledi. Artık 3 4 ay sonrasını bekleyeceğim mecbur başka bir yere taşınınca devam ederim. Teşekküt ederim bilgilendirme için

Şuan yaşadığım bölgede maalesef daha fazla hız alabileceğim bir hız yok. Ama en azından uploadın yeterli olmadığı bilgisine ulaşmam ikinci bilgisayar masrafına girmemi emgelledi. Artık 3 4 ay sonrasını bekleyeceğim mecbur başka bir yere taşınınca devam ederim. Teşekküt ederim bilgilendirme için

Önemli değil.İkinci bilgisayar masrafı gereksiz olurdu.Buraya sormanız iyi oldu.İşin ucunda 4-5k para verip yine aynı sorunu yaşamakta vardı.İnternetinizi hallettikten sonra ikinci bilgisayara bakarsınız sıkıntı olmaması için.

İyi akşamlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı