Yayın, oyun ve montaj için sistem tavsiyesi

Bütçe
4300

Optisyen.Adnan

Centipat
4300 TL bütçem var ve güncel oyunları oynuyorum. Akşam eve geldiğimde 2-3 saat oyun oynarken bir yandan da yayın açmayı düşünüyorum. Daha önce bilgisayar toplamadim hiç, bu butceyi de zor topladım. Bilmeden yanlış bir şey yapıp sonradan pişman olmak istemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. 🙂

İşlemciyi Ryzen 5 1600 yapıp kasayi da Corsair Carbide Spec 05 olarak yapsam fiyat bazında uygun bir sistem olur mu? Farklı sistemlere de açığım 🙂

Eğer yukseltebilirseniz bence kasayi Corsair Delta, RAM'leri de 2x8 yapın ama yapamazsaniz işlemciden ödün vermeyin yayın, için önemli. Farkli PC'lere bakabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attiginiz sistem fena değil. Islemciyi 1600 12nm yapip kasayi Corsair Spec Delta yapin yeterli.
Bütçenize uyarsa 16 GB RAM tavsiye ederim.

1600 12nm ile 2600 arasinda fark çok az zaten.

Sonradan RAM'lari yukseltebilirim.
İki Corsair kasa arasında çok mu fark var fiyat aşacak çünkü beni de. Benim yazdığım sistem olarak alsam sonradan RAM ve SSD iyilestirmesi yapabilirim o şekilde uygun olur mu?
Eğer yukseltebilirseniz bence kasayi Corsair Delta. Ramlarida 2x8 yapın ama yapamassaniz işlemciden ödün vermeyin yayın için önemli. Farkli pclere bakabilirsiniz.
Farklı olarak nasıl bir sistem önerirsiniz bütçeyi asmayacak bir şekilde 🙂

Bu fiyata bu sistemi aliyyim mi arkadaşlar başka seçeneğim var mı alsammi almasam mi çok kararsız kalıyorum. Kaç sene idare eder acabba bu sistem 🙄
İşlemci ryzen 5 1600 12nm
Kasa Corsair delta spec

Yoksa attığım sistemmi ikisinden birini alicam.
Hangisini alıyım artıları ve eksileriyle soylermisiniz

Bunda da ryzen 5 1600 (yeni mi eski mi bilmiyorum)
Gigabite b450 s2h
Xpg ram 8
Gigabiyte 1660 süper gaming oc
Kingston 480 SSD
Kasalardan herhangi biri
Güç kaynagi ilk ikisinden birtanesi
(Bütçem anca kurtariyor)

Son düzenleme:
İşlemciyi en az 3600 almanı tavsiye ederim, ilk toplamada bütçeni aşıyorsa da RAM ve SSD'yi şimdilik az tut, ilerde takviye edersin.

İşlemciyi en az 3600 almanı tavsiye ederim, ilk toplamada bütçeni aşıyorsa da RAM ve SSD'yi şimdilik az tut, ilerde takviye edersin.

2. Sistem için diyorsanız ram 8 GB zaten SSD gide 240 GB a çekip işlemciyi 3600 yaparsam 4749 TL oluyor bunu oduyemem 😕 şuanda. İleride ram ve SSD ye iyileştirme yapabilirim iki sistem içinde

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı