Yayın yapmak için hangi ekipmanlar alınmalıdır?

Bu parçaları neye göre belirlediniz?

SSD değiştirip mümkünse NVMe alabilirsiniz. Kapasitesi mümkünse 1 TB olabilir. Monitörü neye göre değiştiriyorsunuz? Mevcut monitör de kötü gibi gelmedi. Veya mümkünse daha iyi monitör de değerlendirilebilir.
Webcam olarak pahalı değilse 3840x2160 çözünürlüklü bir şeye öncelik verilebilir, yüksek çözünürlük istiyorsanız. Veya bütçe uymuyorsa 1080P de alabilirsiniz. Logitech alabilirsiniz. Olumsuz yorum duymadım.

AOC 24G2U ben kullanıyorum ve gayet iyi bir monitör. Neden iyi değil dediniz merak ettim.

İyi değil demedim tek monitör yetmiyor. Adam yazıyor ben görmediğim için çıkıyor. 10 tane izleyici kaybettim sırf bu yüzden.

Arkadaşa kesinlikle katılıyorum üzülerek söylüyorum ve belki hayalinizdeki gibi olmaz o yüzden elinizdeki bilgisayar ve monitör kullanabilirsiniz dandik bir kamera alabilirsin kulaklığı da mikrofon var ise onu kulan yok ise orta halı bir kulaklık al ve dağa yeni odaya geçme ses yalıtımı falan da yapma arka planını güzel görünsün ama onu da elindiklerle yap yeni bir şey almamaya çalış önce bir başarı kazan ve o zaman bundan fazla yatırım yap yani benim kısaca tavsiyem bu.

Dandik demişim Webcam'e orta hali bir şey al yani en fazla 200 TL harca wabcam e mikrofono ise 250TL harca bunlar seni kısa süre idare eder ilerleyen zamanlarda başarılı olursan hayalindeki şeyleri yap.

2. monitör ilağa kulanmak istersen oyun oynamacıksan 2.monitör olarak TV'ni kulan.

Abi Webcam'im zaten Logitech C310 onunla devam etmeye karar verdim. Söylediklerinizi dinleyince hak verdim ama yalıtım yayınla ilgili değil ben müzikle ilgileniyorum ve geceleri oyun oynuyorum bu yüzden yalıtım istiyorum. Klavyeyi kendiminkinden memnum olmadığım için alacağım, JD 610 kullanıyorum space çalışmıyor doğru düzgün. Kulaklıktan da şimdilik vazgeçtim. SSD ve HDD zaten ihtiyacım olan şeyler SSD'im kötü ve kullandığım HDD portable olduğu için sorun çıkartıyor. Partner olunca donatelerle almayı düşünüyorum. Ama zaten bunlar yayın açayım da fenomen olayım için değil zaten. Ben yayın olaylarını çok seviyorum ve bu tür eşyalar da hoşuma gidiyor o yüzden almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavye arıyorsan bu iyidir.
Hoparlör için bu iyidir.
Eğer özellikle aradığın bir ekipman varsa yaz bildiğim birşeyse yardımcı olurum.
Sadece mikrofon almayı düşünüyorum artık. Klavye filan zaten ihtiyaç. Yayın ekipmanı olarak sadece mikrofon alıp devam edeceğim sanırım.

Geri
Yukarı