Yayın yapmak için minimum sistem önerisi

Bütçe
anakart psu işlemci için maximum 1300 lira 2. el alacağım

aziz bugra ergun

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Ben birkaç sene içinde yayın yapmayı düşünüyorum DLive ve Twitch gibi platformlarda.
Valorant, LoL, CS:GO ve diğer küçük hikaye modlu oyunlarda orta ayarda 480P-720P aralığında yayın yapmak için sistem öneriniz var mıdır?
Ben R5 1500X, RX470 yanına da 16 GB RAM takmayı düşünüyorum anakartıda Gigabyte A320M DS2 almayı düşündüm sizce bu sistemde 720P orta ayarda yayın açabilir miyim? Sizin öneriniz var mıdır peki?
Not: Yayını tek PC'den açacağım.

Hocam işlemci için 2. el 800 850

Hocam internette sıkıntı yok CS:GO peki orta grafiklerde bu sistem overclockla yayın yapamazmı cahilliğimden kusura bakmaın.
Dostum ben CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda işlemci daha ön plana çıkıyor, grafiklerinin zorlayacağını düşünmüyorum. Sistemi sıfır dizeceksen ekran kartını rx 470 yerine minimum Rx 5500xt 8gb modele yükseltmeni öneririm. İndirimleri takip edin 1699 gibi bir fiyata almıştım ben 1-2 ay önce. İşlemci olarak ise minimum Ryzen 3 3100 almanı öneririm. Bütçeni ve şu an ki sisteminden kullanabileceğin parçaları bilmediğim için net bir şey söyleyemiyorum. Tavsiyem bunları minimuma baz alman yönünde olur.

Dostum ben CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda işlemci daha ön plana çıkıyor, grafiklerinin zorlayacağını düşünmüyorum. Sistemi sıfır dizeceksen ekran kartını RX 470 yerine minimum RX 5500XT 8 GB modele yükseltmeni öneririm. İndirimleri takip edin 1699 gibi bir fiyata almıştım ben 1-2 ay önce. İşlemci olarak ise minimum Ryzen 3 3100 almanı öneririm. Bütçeni ve şu anki sisteminden kullanabileceğin parçaları bilmediğim için net bir şey söyleyemiyorum. Tavsiyem bunları minimuma baz alman yönünde olur.

Tamam ustam ben RX580'de alabilirim bilmiyorum ama merak ediyorum Ryzen 3 3100 Ryzen 5 1500X'den iyi mi Ryzen 3 3100 Cyberpunk mınımum sistem gereksinimlerinde göremedim acaba cyerpunk mınımum oynatır mı R3 3100.

Ryzen 3 3100, Ryzen 5 1500x'ten daha iyi sonuçlar vereceğine inanıyorum. İkiside 4C/8T bir işlemci zaten. Ekran kartı da rx580 fiyatına rx 5500xt'ler var onlar daha sağlıklı işini görecektir diye düşünüyorum.

Ryzen 3 3100, Ryzen 5 1500X'ten daha iyi sonuçlar vereceğine inanıyorum. İkisi de 4C/8T bir işlemci zaten. Ekran kartı da RX580 fiyatına RX 5500XT'ler var onlar daha sağlıklı işini görecektir diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim değerli bilginizden dolayı anakart uygun mudur acaba rahatsız ediyorum ama 16 GB RAM yeter mi?

Anakarta şöyle söyleyeyim ileride sistemini yükselteceksen 4. nesil işlemciler A320 anakartlar ile çalışmayacak sana ekstra anakart masrafı çıkar. İleride güncelleme yaparım diyorsan B450 serisi bir anakart almanı öneririm. Bu anakart çoğu kişi tarafından tavsiye ediliyor; Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com) RAM olarak da AMD işlemciler için en az 3200MHz 2x8GB olacak şekilde RAM almanı öneririm.

Anakarta şöyle söyleyeyim ileride sistemini yükselteceksen 4. nesil işlemciler A320 anakartlar ile çalışmayacak sana ekstra anakart masrafı çıkar. İleride güncelleme yaparım diyorsan B450 serisi bir anakart almanı öneririm. Bu anakart çoğu kişi tarafından tavsiye ediliyor; Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

Hocam anakart için bütçem 2. el maximum 350 sizce böyle bir anakart 350 2. el bulabilir miyim? Pek, R3 3100 ve RX550 XT ufak bir sıvı soğutma 2 fan 16 GB RAM için kaç Watt bir PSU almalıyım. İleride upgrade edebileceğimide düşünürsek. 500 yetermi.

Yeni konular

Geri
Yukarı