Yayın Yapmak İçin Minimum Sistem Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Ram'inin fazla olması, Anakartın ortalama üstü. Ekran kartı GTX olabilir. İşlemci AMD Ryzen 5 üstü. Donanım Arşivi'nin DAD-G2 diye kasası var İtopya'da ama ordan alma. Parçalarını farklı yerlerden toplayarak al ucuza getirebilirsin.
He bide internetinin iyi olması lazım.
Türknet veya Türk Telekom'un Sınırsız Paket'inden alabilirsin. Türk Telekom SpeedTest HIZTESTI.com.tr ile İnternet bağlantını test et. . Evde Tivibu var ve kullanılıyordu sadece 5 veya 6 MBPS düşmüş olabilir. Türknet'te daha iyi hız alabilirsin.

R5 1600AF 12nm 2017 B2 Revizyon : 600TL, minimum olarak fiyatina gore canavarimsi guce sahip bu islemciyi oneririm. Birkac yil dert cekmemek adina en az 1660S alinmasi taraftariyim.

Yayın için işlem gücü gerekir bu yüzden üst düzey bir işlemci tercih etmen yararına olur.

Ben i3-4130 GTX 750Ti ve 8GB DDR3 1600MHz RAM ile 720p yayın yaptım. Yani yayın yapmak için öyle aşırı bir bilgisayara gerek yok. Önemli olan internetinin upload hızı.

Daha yüksek sistem daha kaliteli yayın yapmanı sağlar ama öyle büyük bir sisteme de gerek yok.

Ben i3-4130 GTX 750Ti ve 8GB DDR3 1600MHz RAM ile 720p yayın yaptım. Yani yayın yapmak için öyle aşırı bir bilgisayara gerek yok. Önemli olan internetinin upload hızı.

Daha yüksek sistem daha kaliteli yayın yapmanı sağlar ama öyle büyük bir sisteme de gerek yok.
Dusuk upload ile yuksek islemci gucu sayesinde goruntuyu daha fazla sikistirarak kaliteli yayin yapilabiliyor. Mesut Cevik anlatmisti, 1950X'i ile slow renderlayarak 3000 bitrate ile, Mito'nun 8000'de verdiginden iyi goruntu veriyordu (evet oyun olmasi da isleri azicik degistirir). Yani sistem guce de lazim, zaten 720p ile 1080p arasinda daglar fark var islem gucu bakimindan.

Tam özellikleri belirtebilir misiniz Zula yayını yapmak istiyorum bende

Oyuna göre değişir PUBG yayını yapacaksen bence minumum GTX 1660 Ti ama internetinde önemli 😉
Tam özellikleri belirtebilir misiniz Zula yayını yapmak istiyorum bende
Zula düşük sistemli bir oyun kardeşim GT 920MX gibi laptop ekran kartlarıyla bile yapabilirsin.

merhaba bende 2.9 ghz 2 çekirdek işlemcim 1 gb ekran kartım var 6 gb ramim var yayın açabilirmiyim acaba yardımcı olursanız sevinirim

Geri
Yukarı