Yayıncıların aldığı bağışlar ve abonelikler

Bunları gereksiz buluyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    16

shocktroop

Hectopat
Makaleler
26
Yer
Trabzon
Genellikle böyle konu açıldığı zaman sadece bağış hakkında konuşuluyor fakat ben bu sefer işin içine aboneliği de katıyorum. Düşünceleriniz nelerdir?

Çocuk 13 yaşında, babasının zar zor kazandığı 3000 liranın 10 lirasını sadece ekranda gördüğü bir kişi için harcıyor. Bence abone olmak saçma, abone olmadan da yayın izleyebiliyorsun. Sadece chat kısmına mesaj atabilmek için abone olanlar var. Acıyorum böylelerine. Çocuk mesajlaşma kısmına odaklanıp yayını izlemiyor, saçma sapan muhabbetlere mesaj yazabilmek için abone oluyor. Saçmalık.

XXx_ProOyuncu_xXx 30 TL gönderdi
"Abi şunu izlesene hahahah çok iyi"

Yayıncı: Para için sağ ol, babanın günde 10 saat köle gibi çalışıp günlük kazandığı paranın yarısını bana verdiğin için sağ ol, biz bir aileyiz.
Aradan 10 sn geçer ve yayıncı oyuna döner, videoyu izlemez.

Önceden çok saçmaydı çünkü 50TL idi ve başka alternatifi yoktu. Şimdi en azında prime ile bir yayıncıya abone almak mantıklı. Onun dışında bağış atmak veya normal abone olmak bana saçma geliyor.

Kimse yayıncılara zorla bağış veya abonelik attırmıyor. Yani bağış atanlara veya aylık abone olanlara laf atmak çok saçma. Adamın maddi geliri yüksektir, yayıncıyı izleyip halini tavırlarını kendini eğlendirip güldürmesini beğenmiştir. Bunun karşılığında da maddi olarak destek verebilir. Bundan daha doğal ne olabilir ki? Hani çok garip bir olaymış insanlar boş yere parasını harcıyormuş gibi algı oluşturuyor millet.

Abone olmak veya bağış atmak gereksiz değildir, nasıl siz Netflix gibi platformlarda abone oluyorsunuz öyle düşünün. Mesela Jahrein beni çok eğlendiriyor ve başarılı birisi, hak ettiğini düşünüyorum ancak ek olarak ona verecek param yok. :) 10 Liranın sadece 2.7 Lirası onlara gidiyor. 2.7 Liranın geri kalanı full vergi. :D

Çocuk 13 yaşında, babasının zar zor kazandığı 3000 liranın 10 lirasını sadece ekranda gördüğü bir kişi için harcıyor. Bence abone olmak saçma, abone olmadan da yayın izleyebiliyorsun. Sadece chat kısmına mesaj atabilmek için abone olanlar var. Acıyorum böylelerine. Çocuk mesajlaşma kısmına odaklanıp yayını izlemiyor, saçma sapan muhabbetlere mesaj yazabilmek için abone oluyor. Saçmalık.
Genellikle abonelik sadece o kadar olmuyor, artık her yayıncının bir DC sunucusu var. Bunlarla beraber genellikle hesap çekilişleri yapıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı