Yayıncılık için kamera tavsiyesi?

namirets

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, nasılsınız? Umarım sağlık sıhhat iyidir.

Sizlerden bir tavsiye almak istiyorum.
3900X + 2070 Super'li bir sistemim var.

Canon eos 1200D fotoğraf kameram var bu kamerayı elgato alarak bu sistemime %100 bir şekilde sorunsuz bağlayabilir miyim? Yoksa aynı fiyata son model bir webcam mi almalıyım? Webcam almalıysam en iyi olarak gördüğünüz webcam önerileri neler?

Yayın dışında oyun videoları da kayıt ediyorum. Videolarım da düşük FPS'li ya da görüntüsü kötü bir kamera kullanmam istemem. Bu yüzden güzel ve doğru bir hamle yaparak bir kamera almak ya da elgato almak istiyorum. Tavsiyelerinize açığım, teşekkürler.

Bence Logitech markaya yönelmelisin. Çok iyi performansı var.

Şimdi şöyle bir gerçek var hiçbir webcam normal kamera kadar iyi görüntü sağlayamıyor. (bildiğim ve gördüğüm kadarıyla)
elimde güzel bir görüntü verebilecek kamera var ama Elgato çalışmaz, olmaz, sorun olur uğraşmaktan korkuyorum açıkcası ve hiç yapmadığım bir şey. Fakat biraz görüntü kalitesinden ödün verip en iyi Webcam'i alarak USB ile taktığım an hiç uğraşmadan işimi görürüm diye düşünüyorum.

Logitech Brio Webcam 4K 60FPS sizce nasıl ya da daha iyi tavsiyeleriniz var mı?

Şimdi şöyle bir gerçek var hiçbir webcam normal kamera kadar iyi görüntü sağlayamıyor. (bildiğim ve gördüğüm kadarıyla)
elimde güzel bir görüntü verebilecek kamera var ama Elgato çalışmaz, olmaz, sorun olur uğraşmaktan korkuyorum açıkcası ve hiç yapmadığım bir şey. Fakat biraz görüntü kalitesinden ödün verip en iyi Webcam'i alarak USB ile taktığım an hiç uğraşmadan işimi görürüm diye düşünüyorum.

Logitech Brio Webcam 4K 60FPS sizce nasıl ya da daha iyi tavsiyeleriniz var mı?
Elinizdeki DSLR kamerayı webcam olarak kullanabilmeniz lazım. Şu videoya göz atın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elinizdeki DSLR kamerayı webcam olarak kullanabilmeniz lazım. Şu videoya göz atın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu yöntem ne yazık ki çok gecikmeli oluyor. Belki bazılarının gözüne batmıyor ama benim için çok rahatsız edici bir görüntü oluyor. Tam orantılı bir şekilde ilerlemesini istiyorum ben.

Bu yöntem ne yazık ki çok gecikmeli oluyor. Belki bazılarının gözüne batmıyor ama benim için çok rahatsız edici bir görüntü oluyor. Tam orantılı bir şekilde ilerlemesini istiyorum ben.
Bir çözümü olmalı. Bilerek Logitech C920 webcam'lerini DSLR kamerayla değiştiren yayıncılar oldu. Daha yüksek kalite için. Bir çözümü vardır diye tahmin ediyorum ama nedir bilmiyorum.

Bir çözümü olmalı. Bilerek Logitech C920 webcam'lerini DSLR kamerayla değiştiren yayıncılar oldu. Daha yüksek kalite için. Bir çözümü vardır diye tahmin ediyorum ama nedir bilmiyorum.
İşte hocam onlar Elgato alıyor. Ben Elgato çakması aldım tabii fıss çıktı çalışmadı bile. Elgato alıp verim alabilir miyim bilmiyorum. Çünkü Elgato kullanan ve Canon 1200D kullanan yok. Farklı ve çok iyi çok yeni kameralar kullanılıyor. Bu yüzden Elgato'ya tonla para verip sonra uğraşmak istemiyorum. Yukarıda bahsettiğim 4K Logitech kamerayı mı alsam 60fps?

İşte hocam onlar Elgato alıyor. Ben Elgato çakması aldım tabii fıss çıktı çalışmadı bile. Elgato alıp verim alabilir miyim bilmiyorum. Çünkü Elgato kullanan ve Canon 1200D kullanan yok. Farklı ve çok iyi çok yeni kameralar kullanılıyor. Bu yüzden Elgato'ya tonla para verip sonra uğraşmak istemiyorum. Yukarıda bahsettiğim 4K Logitech kamerayı mı alsam 60fps?
Cam Link - Camera Check | elgato.com burdan kameranızın uyumuna bakabilirsiniz. Ben baktım yok brio almanız daha iyi olur ben de dslr kullanıyodum elgato kadar iyi olmasın çokta güzel bir capture cardla ama yine de istediğim olmuyor bir kaç yıl sonra çöpe gidecek bir dslr kameraya da 6bin gibi saçma sapan paralar vermek istemiyorum camlink alıcaksın bide şu an 1500 2000 falan ama stoklar bir azalıyor 7bin tlye gördüm geçenlerde el insaf. Alıcam tatlı mı tatlı bir brio yoluma bakıcam. En iyi webcam dslr fiyatı kadar pahalı da değil 10 yıl önce bu fiyatlardaydı dslrlar yazıktır ya gerçekten.

Canlı yayınlarda memnuniyetle kullanıyoruz:

Geri
Yukarı