Yayında Upload Hızı ve Ping Sorunu

BurakAcar

Hectopat
İyi akşamlar arkadaşlar. Yayın açıyorum Twitch'den ama şöyle bir durum söz konusu: Uploadım olmasına rağmen ben bitrate'i 1 de versem 5000 de versem pingım normalde 10 ms sabit dururken yayında 20-70 arası sürekli geziyor. Bunun çözümünü bulamadı bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi İss kullanıyorsun paketin in upload ı kaç? Bunlar hakkında bilgi vermelisin.
Türk Telekom kullanıyorum binada sadece onun fiber alt yapısı varmış mecbur onu kullanıyorum 35 indirme 3-4 arası da yükleme alıyorum.Sorun şu ben bitrate çok düşük de versem ping yine sabit olmuyor sürekli geziyor dalgalanıyor yani yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoda anlattığımı dener misiniz?

Türk Telekom kullanıyorum binada sadece onun fiber alt yapısı varmış mecbur onu kullanıyorum 35 indirme 3-4 arası da yükleme alıyorum.Sorun şu ben bitrate çok düşük de versem ping yine sabit olmuyor sürekli geziyor dalgalanıyor yani yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bendede aynı sorun var. Paket aynı, sağlayıcı aynı, sorun aynı...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoda anlattığımı dener misiniz?
dediğiniz yaptım. ama bende bant genişliği kontrol yeri çıkmıyor sadece iki temelle SP/WRR yeri var ama gönderme yerine yazdım kendi bant hızımı başka bir şey yapamadım çünkü yoktu

Fiber kullanıyorsanız en başında böyle bir sorun yaşamamanız gerekli zaten.

Modeminizde o ayar kapatılmış o zaman, yapabileceğiniz bir şey yok. Bu işi PC'de yapan programlar var mı araştırmak lazım, illa vardır ama hiç bakmadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı