Yayındayken düşük FPS hissiyatı

EpicUp

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ping ve internet oyunu kastırır mı? Yani şöyle, ben 144 FPS üzeri aldığım CS:GO ve LOL'de sanki 20-30 FPS'miş gibi hissediyorum. Sorun sizce nerede? Upload hızım düşük ama FPS'i neden etkiliyor anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yayını ekran kartından verip gelişmişte işlem önceliğini above normale çek. OBS her zaman ana ekranında kalsın yan ekrana geçirirsen ana ekranın 60 veya 30 fps Hz'e düşer ( yayını kaç fps veriyorsan o kadar yenileme hızına düşer).
Ve oyunu game capturedan aç
Bu benim sahne ayarım. M1 makro tuşuma bastığımda Sahne 3 e geçiyor ve Tam ekran oyunlar kapanıp Monitör 1 açılıyor, yani standart internette gezinirkenki ayarım bu. M2 tuşuna bastığımda Tam ekran oyunlar açılıp Monitör 1 kapanıyor ve buda tam erkan oyunlardaki ayarım.

Önemli !!
Enforce streaming service encoder settings ayarı herzaman kapalı kalsın
OBS ana ekrana verirsem ayar yaparken yayında gözükecek ama ?
Yayını ekran kartından verip gelişmişte işlem önceliğini above normale çek. OBS her zaman ana ekranında kalsın yan ekrana geçirirsen ana ekranın 60 veya 30 fps Hz'e düşer ( yayını kaç fps veriyorsan o kadar yenileme hızına düşer).
Ve oyunu game capturedan aç
Bu benim sahne ayarım. M1 makro tuşuma bastığımda Sahne 3 e geçiyor ve Tam ekran oyunlar kapanıp Monitör 1 açılıyor, yani standart internette gezinirkenki ayarım bu. M2 tuşuna bastığımda Tam ekran oyunlar açılıp Monitör 1 kapanıyor ve buda tam erkan oyunlardaki ayarım.

Önemli !!
Enforce streaming service encoder settings ayarı herzaman kapalı kalsın
Yayını ekran kartından veriyorum zaten

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı