Yaz lastiği mi 4 mevsim lastik mi?

Burak5415

Hectopat
Yer
Sakarya/Adapazarı
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5-2500 GTX1650 DDR3 8 GB RAM 128 GB SSD+320 GB HDD X2
Michelin energy saver+ grnx yaz lastiği alınır mı? Ve yaz lastiği mi kullanışlı yoksa 4 mevsim mi genelde çok km yapmıyorum ve yağmur performansı iyi mi?

Michelin energy saver+ grnx yaz lastiği alınır mı? Ve yaz lastiği mi kullanışlı yoksa 4 mevsim mi genelde çok km yapmıyorum ve yağmur performansı iyi mi?

Babamın dediklerine göre 4 mevsim lastik hem çok ses çıkarıyormuş (yazın yaz lastiğine göre) hem de kışın da tutuşu çok iyi değilmiş (kış lastiğine göre)

Ve de yazın da yaz lastiğine göre çok yakıyormuş.

Yaşadığınız yerde kış çok sert geçmiyorsa 4 mevsim mantıklı bence.

Yazın çok yol yapıyoruz 4mevsim ses ve tutunuşta problem yaratıyor ve kışın Max bakkala falan gidiyoruz.

Eskiden lastik değişimi pek yaygın değildi ama şu anda çoğu kişi yazlık-kışlık değişim yapıyor.

Eğer araba binici olarak kullanılıyorsa kesinlikle yazlık-kar lastiği ayrı takım olması lazım bence.
Olmasa bile lastikte 4 mevsim çok saçma bir kavram. Yine kendi adıma konuşayım kesinlikle tavsiye etmiyorum.

En güzeli yazın yaz lastiği, kışın kış lastiği kullanmaktır. 4 mevsim lastikler ne yazın yaz performansı verir ne de kışın kış performansı alamazsınız.

Geri
Yukarı