Yaz mevsimi ile beraber dizüstü sıcaklık değerleri arttı

xMelihYildiZx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen kış mevsiminde boşta 37-42 derece, işlemci boşta 36 derece çalışan ekran kartlı laptopum bu mevsimde boşta 45-46 derece işlemci ve 41 derece ekran kartı olarak çalışıyor. Aslında mevsim yaz olduğundan çok normal bir artış gibime geldi fakat bilgisayar yüke girince işlemci eskiden 75 dereceyi geçmezken artık 89 dereceye, ekran kartı ise 70i geçmezken 85 derecelere dayandı. Yükteki bu artış normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yıl şimdiye kadarki en sıcak yaz olduğu için normal bence. Siz yine de termal macun değişimi yapmadıysanız yapın mutlaka, yılda 1 2 kere kullanıma bağlı olarak.

Bu yıl şimdiye kadarki en sıcak yaz olduğu için normal bence. Siz yine de termal macun değişimi yapmadıysanız yapın mutlaka, yılda 1 2 kere kullanıma bağlı olarak.
Teşekkür ederim yanıt için en son macun değişimini 7-8 ay önce yapmıştım arctic mx4 ile biraz daha gitsin mevsim kışa döndüğünde de sıcaklıklar düşmezse macunu yenileyeceğim.

Teşekkür ederim yanıt için en son macun değişimini 7-8 ay önce yapmıştım arctic mx4 ile biraz daha gitsin mevsim kışa döndüğünde de sıcaklıklar düşmezse macunu yenileyeceğim.
Macun degisimi icin 1 sene duruma gore (evin temizligine, odada hali olup olmamasina ya da genel yunlu yuzey miktarina) erken olabilecek bir sure.

Cihaz yaniyor, fanlari cihazin kendi boost modunda kullanin(eger varsa) ve temizlige girisin, ek olarak mx4 laptoplarda pumpout yapar, bir ihtimal onla alakali olabilir.

Macun degisimi icin 1 sene duruma gore (evin temizligine, odada hali olup olmamasina ya da genel yunlu yuzey miktarina) erken olabilecek bir sure.

Cihaz yaniyor, fanlari cihazin kendi boost modunda kullanin(eger varsa) ve temizlige girisin, ek olarak mx4 laptoplarda pumpout yapar, bir ihtimal onla alakali olabilir.
Fan boost modda bu sıcaklıklarda fakat şöyle bir sıkıntı da var benim sanırsam fanım bozuk çünkü bilgisayarı ilk açtığımda her açışta sanki pancar motoru gibi inanılmaz yüksek ve iğrenç bir ses geliyor fandan.Turbo modunda yükte ortalama 7.300 rpm ile dönüyor.Pumpout'un ne olduğunu tam bilmesem de termal macunun taşması diye aklımda kalmış.Eğer taşma gibi bir durumsa hayır olmadığına eminim çünkü daha önce çok defa yaptım macun yenileme işlemini ve pc ilk defa bu kadar ısınıyor.Fan biraz aklımı kurcalıyor acaba bozuk mu falan düşüncesiyle odada yünlü çok bir şey de yok halı dışında.

Yeni konular

Geri
Yukarı