Yaz tatili ders ve TYT programı nasıl olmalı?

1,5 saat problem sıkabilir bence. İlk başladığımda günde 20'şer paragraf ve problem çözüyordum. Daha sonradan arttırdım. Çok fazla çözersen kafan yorulabilir ama paragrafı sabahtan çözmek en iyisi.

Hocam 21 günde problem kampının kitabı elimde var. Her gün 1 video izleyip konunun sorularını çözmeyi düşünüyorum. O yüzden 1,5 saat civarı demiştim. Paragrafı da sabah kalkıp çözmeye çalışayım o zaman. Olmazsa haftaya akşamüstü çözmeye başlarım.

Teşekkürler iyi dilekleriniz için. TYT 110 AYT 76,25 net geldi. İTÜ bilgisayar müh. Hedefliyordum umarım tutar. İyi geceler sizlere de.

Tebrikler hocam çok iyi yapmışsınız. İnşallah kazanırsınız.

@oeufeggei Genel olarak nasıl çalıştınız ve hangi kanalları önerirsiniz?

Açıkçası ben çok mantıklı şekilde çalışmadım, kendi çalışmamı da insanları önermem pek doğru olmaz. İyi bir okuldaki rekabet ortamının faydasını gördüm diyebilirim. 9-10. sınıfı boş geçirmiştim sınav haftaları hariç ancak derslere kulak aşinalığım vardı. TYT'ye 75 net civarında başladım, paragraf ve problem çözerek yükselttim. Özellikle matematikten düşük netler geliyordu ancak daha sonradan toparlandı. Türkçedeki eksikliklerimi denemelerdeki yanlışlarımı çözerek öğrendim genellikle ama dil bilgisi üzerine de çalışmak fayda getirir çok bence. AYT'de konuları işledikçe takip ettim ve branş denemeleriyle eksiklerimi gördüm. En çok herhalde her denemeden sonra yanlış yaptığın soruları çözmeyi öneririm. Çünkü asıl kazandığın sorular yanlış yaptıkların oluyor. O an çözemesen de kesip bir kenara koy fırsatın oldukça çözersin. Video olarak çok bir şey izlemedim. Sadece birkaç kez VIP Fizik kanalından AYT konu anlatımları dinledim Elektrik-Manyetizma kanalından. Her konu için gereğinden fazla video çekmiş bence ama hızlandırıp izleyince çok sıkıntı olmamıştı. Diğer dersler hakkında kanal öneremeyeceğim maalesef. Biyolojide arkadaşımın birinden Selin Hocayı duymuştum sadece onu da söyleyebilirim.

Çok uzatmışım kusura bakmayın. :D

@oeufeggei masallah. Bayagi iyi yapmissin, siralama tahmini yapmak zor da umarim gelir. O universiteyi de tek sen tercih etmeyeceksin sonucta.
Tebrikler hocam çok iyi yapmışsınız. İnşallah kazanırsınız.

Çok teşekkürler 😄😄

Açıkçası ben çok mantıklı şekilde çalışmadım, kendi çalışmamı da insanları önermem pek doğru olmaz. İyi bir okuldaki rekabet ortamının faydasını gördüm diyebilirim. 9-10. sınıfı boş geçirmiştim sınav haftaları hariç ancak derslere kulak aşinalığım vardı. TYT'ye 75 net civarında başladım, paragraf ve problem çözerek yükselttim. Özellikle matematikten düşük netler geliyordu ancak daha sonradan toparlandı. Türkçedeki eksikliklerimi denemelerdeki yanlışlarımı çözerek öğrendim genellikle ama dil bilgisi üzerine de çalışmak fayda getirir çok bence. AYT'de konuları işledikçe takip ettim ve branş denemeleriyle eksiklerimi gördüm. En çok herhalde her denemeden sonra yanlış yaptığın soruları çözmeyi öneririm. Çünkü asıl kazandığın sorular yanlış yaptıkların oluyor. O an çözemesen de kesip bir kenara koy fırsatın oldukça çözersin. Video olarak çok bir şey izlemedim. Sadece birkaç kez VIP Fizik kanalından AYT konu anlatımları dinledim Elektrik-Manyetizma kanalından. Her konu için gereğinden fazla video çekmiş bence ama hızlandırıp izleyince çok sıkıntı olmamıştı. Diğer dersler hakkında kanal öneremeyeceğim maalesef. Biyolojide arkadaşımın birinden Selin Hocayı duymuştum sadece onu da söyleyebilirim.

Çok uzatmışım kusura bakmayın. :D

Çok teşekkürler 😄😄

Çok sağ olun sizi gibi neti yüksek birisine bazı ufak sorular sorsam cevaplar mısınız?
  1. 11 sınıfa geçiyorum artık çalışmaya başlayacağım ama ne yapacağım kararım yok.
  2. Matematik notlarım gerçekten kötü 56-46 yani yüksek bile değil. Gene çözsem en fazla 5 net belki gelir.
  3. Daha hiç TYT denemesi çözmedim nereden nasıl başlamalı?
  4. Paragraf ve problem için her gün 15 soru yeterli olur mu?
  5. Ailemden kolayca örnek kitap edebilecek kişiler var ama genel olarak limit veya 345 gibi kaliteli kitaplar değil daha çok Palme, eski 3D yayınları var.
  6. Önce TYT çalışmaya başlamak mı? Deneme çözmek mi?
Sağ olun sizin biraz vaktinizi aldım ama. Son olarak 10 sınıfta bu dönem sadece sınavlardan 1-2 hafta önce çalışmaya başladım ve genel olarak derslerin konusunu bitirip soru çözüp bırakıyordum ortalamam 87 geldi. Dersleri genel olarak dinledim denebilir. 9 sınıf yok.

Çok sağ olun sizi gibi neti yüksek birisine bazı ufak sorular sorsam cevaplar mısınız?
  1. 11 sınıfa geçiyorum artık çalışmaya başlayacağım ama ne yapacağım kararım yok.
  2. Matematik notlarım gerçekten kötü 56-46 yani yüksek bile değil. Gene çözsem en fazla 5 net belki gelir.
  3. Daha hiç TYT denemesi çözmedim nereden nasıl başlamalı?
  4. Paragraf ve problem için her gün 15 soru yeterli olur mu?
  5. Ailemden kolayca örnek kitap edebilecek kişiler var ama genel olarak limit veya 345 gibi kaliteli kitaplar değil daha çok Palme, eski 3D yayınları var.
  6. Önce TYT çalışmaya başlamak mı? Deneme çözmek mi?
Sağ olun sizin biraz vaktinizi aldım ama. Son olarak 10 sınıfta bu dönem sadece sınavlardan 1-2 hafta önce çalışmaya başladım ve genel olarak derslerin konusunu bitirip soru çözüp bırakıyordum ortalamam 87 geldi. Dersleri genel olarak dinledim denebilir. 9 sınıf yok.

1- Yaz tatilinde mümkün olduğu kadar TYT odaklı çalışmalısın bence. 11. sınıfa geçince de ilk 2 ay daha konular zorlaşmamışken de TYT bakabilirsin ancak daha sonrasında bir miktar arka plana düşmeye başlıyor zamanla.
2- Matematikte pandemiden önceki son yazılıda 60 almıştım ben de. Bu şekilde düşünmek çok doğru değil çünkü her deneme sınavında 10 belki 15 soru herkesin çözebileceği tarzda oluyor. Ben 18-20 net ile başlamıştım sanırım.
3- Şu an TYT denemesi çözmene pek gerek yok. Formatı görmek için istersen bir sefer dene ancak netlere moral bozmamak lazım. Konularda kendine daha çok güvendikçe yaz sonuna doğru birkaç kez daha kendini denersşn.
4- Ben 20 adet çözüyorum her ikisinden de her gün. Kademeli şekilde arttıracaksan alışmak için 15 ile başlamak bence fena değil.
5- Palme ve 3D gayet güzel yayınlar. Özellikle 3D bence dediğin diğer yayınlardan daha iyi. Çok eski olmadıkça konularda çok fark olmadığından sorun yaşamazsın.
6- Üstte dediğim gibi şimdiden çözmene gerek yok önce kendine güvenecek kadar konu çalışıp sonra başlaman daha iyi olur. Problem ve paragraf çözmek kafadan 40 net civarı bir şey getiriyor zaten. (Türkçede yaklaşık 30 tane paragraf oluyor, matematikte de 10-15 arası problem oluyor. ) Devamında diğer konularda da tecrübe kazandıkça daha da arttırırsın netlerini.

Hiç sorun değil, ne demek :D . Zaten şu anlık yapacak hiçbir şeyim yok. Boşluğa düştüm gibi bir şey oldu. :D

@oeufeggei Matematik netimi merak ediyorum çözsem yalan yok.

Artık başlayacağım EA için maksat derece değil 200.000 veya 100.000 gelse yeter.

Teşekkürler hocam son olarak bazen size sorular sorabilirim.

@oeufeggei Matematik netimi merak ediyorum çözsem yalan yok.

Artık başlayacağım EA için maksat derece değil 200.000 veya 100.000 gelse yeter.

Teşekkürler hocam son olarak bazen size sorular sorabilirim.

Her zaman sorabilirsin, sitede oldukça yardımcı olurum. Ben sayısaldan hazırlandığım için EA hakkında pek tavsiye veremem ama yine de yardımcı olmaya çalışırım. İyi geceler.

Geri
Yukarı