Yaz tatili ders ve TYT programı nasıl olmalı?

Problem, geometri ve paragraf üçlüsünü mutlaka her gün çözün. Beşer tane bile olsa her gün çözün. Çok katkı sağlayacaktır. Sene başında iki paragraf kitabı, bir problem kitabı bitirdim; dünkü TYT'de hiçbir şekilde zaman sıkıntısı yaşamadım. Türkçeyi ve sosyali bir saatten kısa sürede bitirip matematiğe geçtim, görmediğim soru yok. Her soruya vakit ayırdım. Paragraf ve problem çözmek pratiklik kazandırır. Es geçmeyin.

Fark yapmak isteyen bir öğrenciyle ortalama bir öğrenci bir değil. Haftada 1-2 saat çalışıp 8-9 net öne geçmek şimdiden ona hem avantaj hem de ilk TYT'lerde motivasyonel avantaj kazandırır.

Hocam hafta sonları sayısal çalışamayacağım yabancı dil kursuna gittiğimden dolayı, sosyali hafta sonu çalışsam olur mu acaba?

Hocam sabahları erken kalkıp 45 dakika paragraf çözeceğim. Kahvaltı ve dinlenmeden sonra öğlen 12- 1 gibi Rehber Matematik problemler kampından 1 video izleyip kitaptan o konuyla alakalı soru çözeceğim. Daha sonra 1-2 saat TYT matematik yani 9. sınıf konuları çalışacağım. Daha sonra da 1-2 saat fenden herhangi bir dersi çalışacağım. Yani toplamda akşam 6 gibi dersleri bitirmiş olacağım. Sizce çok ağır olur mu?

Hevesin çok yüksekse bence uygulanabilir ancak sıkılmamaya dikkat etmelisin. Ben 11. sınıfın başında kendimi çok zorladım ve bir yerden sonra salmak zorunda kaldım kendimi. Hem ilçe dışından dershaneye gidiyordum hem de 10. sınıfı boş geçirmenin eksiklerini telafi etmeye çalışıyordum. Bir hafta kendini zorla eğer yapabiliyorum dersen öylece devam et.

@oeufeggei hocam farkinda misin ama arkadas 11. sinifa yeni gecmis. Diger dersleri eksikken sosyal dersinde 4 5 net fazla yapmak icin gidip sosyalden konu mu calissin?

Dediğimi okumuyorsunuz galiba. Haftada 1-2 saat demek günde 10-20 dk arası bir süreye denk geliyor. Zor derslerden sonra vereceği mola gibi de yapılabilecek bir olay bu. Ben demiyorum harıl harıl sosyal çalışmalısın diye. Haftasonu çalıştığı ağır derslerden sonra 1 saat mola niyetine bakabilir. Veya hafta içine azar azar bölüştürebilir.

Hevesin çok yüksekse bence uygulanabilir ancak sıkılmamaya dikkat etmelisin. Ben 11. sınıfın başında kendimi çok zorladım ve bir yerden sonra salmak zorunda kaldım kendimi. Hem ilçe dışından dershaneye gidiyordum hem de 10. sınıfı boş geçirmenin eksiklerini telafi etmeye çalışıyordum. Bir hafta kendini zorla eğer yapabiliyorum dersen öylece devam et.

Öğlen 1 de başlayıp. 1.5 saat TYT matematik, 1.5 saat problem, 2 saat fen çalışıp 6 da dersi bitirmeyi düşünüyorum sabahları kalkıp paragraf çözmek verimli fakat çok yorucu olursa sıkılmama neden olabilir? Bir hafta boyunca bu programı uygulamaya çalışacağım. Başarabilirsem yaz boyu devam ederim. Paragrafı akşam ve sabah ikiye bölüp 20'şer dakika çözmek iyi olabilir gibi.

Öğlen 1 de başlayıp. 1.5 saat TYT matematik, 1.5 saat problem, 2 saat fen çalışıp 6 da dersi bitirmeyi düşünüyorum sabahları kalkıp paragraf çözmek verimli fakat çok yorucu olursa sıkılmama neden olabilir? Bir hafta boyunca bu programı uygulamaya çalışacağım. Başarabilirsem yaz boyu devam ederim.

1,5 saat problem sıkabilir bence. İlk başladığımda günde 20şer paragraf ve problem çözüyordum. Daha sonradan arttırdım. Çok fazla çözersen kafan yorulabilir ama paragrafı sabahtan çözmek en iyisi.

@oeufeggei ben egitimciyim bir de benim acimdan da zor oluyor bayagi 😀 Her neyse sinav insallah istedigin gibi gecmistir, iyi geceler.

Teşekkürler iyi dilekleriniz için. TYT 110 AYT 76,25 net geldi. İTÜ Bilgisayar Müh. hedefliyordum umarım tutar. İyi geceler sizlere de.

Yeni konular

Geri
Yukarı