Yaz tatilinde nerede çalışabilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tecnoadsız

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar yaz tailinde nerede çalışabilirim? Sanayide ya da garson olarak çalışmayı düşünüyorum ve bana ne kadar para verirler ve 16 yaşındayım bana aylık 500 TL civarı paraya ihtiyacım var bu parayla da bilgisayar toplamayı düşünüyorum.

Kafe gibi bir yerde çalışırsan daha çok kazanabilirsin. Garsonluktan 500 değilde 1200 ya da 1300 falan kazanırsın. Bilgisayarcı da çalışmanı öneremem. Muhtemelen bilgisayarcı da çalışırsan haftalık 90 TL falan alırsın ve çok iş yaparsın. Bir de sürekli yapılan haksızlıklara göz yummak zorunda kalabilirsin. Bi' format atıyorlar, 60 yaşında adamdan 25 TL alıyorlar.

Kadın kuaförüne girebilirsin. Orada bahşiş bol olur. Ya da çiğ köfte dürüm yapan yerlerde çalışabilirsin. Müşteriler hiç eksik olmuyor ve muhtemelen parası da iyi olacaktır.

İŞKUR'a başvurmanı öneririm.
O kadar para verirler mi
Eğer elektrikli motorun var ise herhangi bir ev yemeği yapan yerde(Kurumsal olmayan yerler) kurye olarak çalışabilirsin. Dersin ben 800TL maaş istiyorum rahatlıkla verirler.
Maalesef elektrikli motorum yok

Dostum eğer vücudun fazla güçsüz değilse ve oturduğun yerde gidenler varsa (Nerede oturduğunu bilmiyorum, büyük ihtimalle vardır) kır işine gidebilirsin. Lise çağımda yazları giderdim, ilk hafta çok yorulursun ama alıştıktan sonra açık havada sakin şekilde çalıştığın için rahat oluyor. Tabi biraz sefillik çekiyorsun yemeğini yerken falan ama günlük 90 TL (Fiyatlar ortalama bu şekilde oluyor) iyi para bu yaşlarda. Hele bir de yanına arkadaş bulursan daha zevkli olur. Eğer kır işine gitme imkanın varsa 1000 TL kafede milletin ağız kokusunu çekmene değmez.

Evet arkadaşlar yaz tailinde nerede çalışabilirim? Sanayide ya da garson olarak çalışmayı düşünüyorum ve bana ne kadar para verirler ve 16 yaşındayım bana aylık 500 TL civarı paraya ihtiyacım var bu parayla da bilgisayar toplamayı düşünüyorum.
Soğuk hava deposu,hal'e gidebilirsin orada meyve ayıtlama, kasa taşıma işleri mevcut. Günlüğü bizim buralar'da 60-70 tl değişiyor

Bır lafede çalışanı öneririm bn beyaz Cafe de çalışacağım inşallah ve asgari ücret alacağım ayda 2.000 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garson olarak çalışmanı tavsiye etmem. Meslek öğrenebileceğin yerlerde çalışamanı öneririm. En basitinden sanayi olabilir. Para olarak yaşından dolayı haftalık 100-150TL alırsın.
O yine iyi hocam. Geçen sene (14) köpek gibi çalışıp haftalık 50 almıştım. Sanayiye olan aşkım bitti o zaman.

Ya bende çalışmak istiyorum ama sizin soylediginz para miktarları çok az günlük 30 TL aylık 700-800 TL diyosunuz :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı