Yaz Tatilinde Para Kazanma

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Merhaba, 16 yaşımda ve merkeze yakın mekanda oturuyorum. İş imkanlarını gözden geçirmek istedim. Arkadaşım matbaa gibi zor bir işte günlük 75 TL kazandı ama işi çok kas gücü istiyor. Merkezdeki restoranlar 50 TL gibi bir ücret teklif ettiler. Bence bu işten çok daha fazla kar elde edebileceğimi düşünüyorum. Ayrıca hem yemek hem ulaşım ücretimi bedavadan karşılayabileceğim için direk 50 TL günlük basabileceğim. Sizin düşünceleriniz neler? Hedef FX 6300'den i7 9700F terfi 😘

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 16 yaşımda ve merkeze yakın mekanda oturuyorum. İş imkanlarını gözden geçirmek istedim. Arkadaşım matbaa gibi zor bir işte günlük 75 TL kazandı ama işi çok kas gücü istiyor. Merkezdeki restoranlar 50 TL gibi bir ücret teklif ettiler. Bence bu işten çok daha fazla kar elde edebileceğimi düşünüyorum. Ayrıca hem yemek hem ulaşım ücretimi bedavadan karşılayabileceğim için direk 50 TL günlük basabileceğim. Sizin düşünceleriniz neler? Hedef FX 6300'den i7 9700F terfi 😘
Halde araç yükleme/boşaltma yapabilirsin bu şekilde iyi para veriyorlar.

Bahşişleri kaptırma. Antalya çevresinde isen bahşiş konusunda yardımcı olurum, gelir yemek yer biraz bahşiş bırakırız. Şimdiden kolay gele.

50TL yevmiye de neymiş? Sokakta su satarak günlük 100TL'den fazla yapardım. 16 yaşındasın yaz tatillerinde bi' meslek öğren. Bu mekanik olur, mobilyacı olur, boyacı olur fark etmez.

Ben lise yazlarında çok fazla çalışmış biriyim. Bu sebeple tecrübem var. Ortalama üstü bir restoranda komi olarak asgari ücret + 10-12 saat arası çalışıyordum mesela. Öküz gibi yoruyordu ama parası güzeldi. Haftalık 80-90 TL arası da tip çıkıyordu. Restoranda çok ezilirsin, çok yorulursun. Sakın asgari ücret altına çalışma.

Lastikçide çalıştım bir ara 50 TL'ye. Restorana göre daha az yorucuydu. Sök tak, yani el becerimi geliştirdi paradan çok. Mekanik kadar pis bir iş de değildi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı