Yaz tatilinde YKS nasıl başlanmalı?

efeyumak

Hectopat
Daha fazla  
Selam 11. sınıfın başlarında ameliyat olmam gerektiği için yaklaşık 4 ay okula gitmedim ve epey boşladım. Neredeyse hiç yok diyebilirim. Bu yaz tatilinde TYT'ye başlamayı düşünüyorum. Yılın başlangıcına kadar bitirip sonra da AYT'ye başlama fikrim var. Bir yandan da staj geleceği içinde endişeliyim. Açıkçası siz neler önerirsiniz kitap tavsiyesi de önerirseniz sevirim.

Tüm yaz TYT'den ziyade TYT'yi biraz daha hızlı bitirip yazın 1 ders de olsa AYT çalışmak çok rahatlatır.

TYT biten bir şey değil. Yazın kendini çok sıkarsan dönem içinde sıkman gereken dönemlerde sıkılırsın. O yüzden kafanın rahat ettiği bir şekilde çalışma rutini oluştur. Yazdan itibaren günlük 5-6 saatlere çıkmana gerek yok bence.

Matematik - Orijinal (zor ama çözülmeden sınava girilmez)
Matematik- 3D (orta-zor ama çözülmeden sınava girilmez)
Matematik- Bilgi Sarmal (orta)
Matematik - Acil (orta ama ara ara zor soruları var.)

Biyoloji - Biyotik (orta)
Biyoloji - Palme (orta)
Biyoloji - Aydın (kolay-orta)

Kimya - Aydın (orta-zor kaliteli kaynak.)
Kimya - 3D (orta-zor kaliteli.)
Kimya - Orbital (kolay-orta-zor çözülmeden girilmez.)

Fizikten de Özcan Aykın'ı izlemeni ve kaynaklarını çözmeni öneririm

Bu kaynakların hem ayt hem tyt olanlarına bakabilirsin. Başarılar.

Tüm yaz TYT'den ziyade TYT'yi biraz daha hızlı bitirip yazın 1 ders de olsa AYT çalışmak çok rahatlatır.

Ortalama kaç saat çalışmak gerekir hocam bitirmek için.

TYT biten bir şey değil. Yazın kendini çok sıkarsan dönem içinde sıkman gereken dönemlerde sıkılırsın. O yüzden kafanın rahat ettiği bir şekilde çalışma rutini oluştur. Yazdan itibaren günlük 5-6 saatlere çıkmana gerek yok bence.

Matematik - orijinal (zor ama çözülmeden sınava girilmez)
Matematik- 3D (orta-zor ama çözülmeden sınava girilmez)
Matematik- Bilgi Sarmal (orta)
Matematik - acil (orta ama ara ara zor soruları var.)

Biyoloji - biyotik (orta)
Biyoloji - palme (orta)
Biyoloji - aydın (kolay-orta)

Kimya - aydın (orta-zor kaliteli kaynak.)
Kimya - 3D (orta-zor kaliteli.)
Kimya - orbital (kolay-orta-zor çözülmeden girilmez.)

Fizikten de Özcan aykın'ı izlemeni ve kaynaklarını çözmeni öneririm.

Bu kaynakların hem AYT hem TYT olanlarına bakabilirsin. Başarılar.

Teşekkür ederim.

Selam 11. sınıfın başlarında ameliyat olmam gerektiği için yaklaşık 4 ay okula gitmedim ve epey boşladım. Neredeyse hiç yok diyebilirim. Bu yaz tatilinde TYT'ye başlamayı düşünüyorum. Yılın başlangıcına kadar bitirip sonra da AYT'ye başlama fikrim var. Bir yandan da staj geleceği içinde endişeliyim. Açıkçası siz neler önerirsiniz kitap tavsiyesi de önerirseniz sevirim.

Hedef nedir ve sayısal mısın?

Geri
Yukarı