Yazdığım iki şiir nasıl olmuş?

Siirlerin dizilerinde bile ozgurluk ha, iyidir. Kendini o kurala sartlamak bana gore de sacma gelir. Divan siirinden actik konuyu devam edelim, Divan siirine Aruz olcusu vardi ve zordur bildigim kadari ile.

Daha anlamlı olmalı. Güzel mesajlar vermeli. Örneğin Nazım Hikmet En güzel isimli şiiri gibi..
Bence yazdikca kendisi gelisecektir bu konuda. Zaman gerekiyor diye dusunuyorum, hoppala diye aninda olmaz ki. Herkes anasinin karnindan guzel soz soylerek cikmiyor.

Siirlerin dizilerinde bile ozgurluk ha, iyidir. Kendini o kurala sartlamak bana gore de sacma gelir. Divan siirinden actik konuyu devam edelim, Divan siirine Aruz olcusu vardi ve zordur bildigim kadari ile.

Bence yazdikca kendisi gelisecektir bu konuda. Zaman gerekiyor diye dusunuyorum, hoppala diye aninda olmaz ki. Herkes anasinin karnindan guzel soz soylerek cikmiyor.
Öncelikle nazım hikmet mükemmel bir şair onun gibi olmak gerçekten zoe fakat bu şiir zaten pek o türde bir şiir değil yani aslında burda düz bir olay var.Altdakinde bir kadın var güzelliği anlatılıyor.üstdekinde ise hayat acıları anlatılıyor nazım hikmet genelde sosyal yaralara parmak basan mükemmel bir şair.Sosyal şiir de yazmaya çalışırım ama nazım hikmetin ki kadar olmaz😁😁

Siirlerin dizilerinde bile ozgurluk ha, iyidir. Kendini o kurala sartlamak bana gore de saçma gelir. Divan siirinden actik konuyu devam edelim, Divan siirine Aruz olcusu vardi ve zordur bildigim kadari ile.

Evet aruz çok zor ayrıca yabancı kelimeleri kullanarak şiir yazmak için o dil e çok iyi hakim olmanız gerekir bu nedenle divan edebiyatı şairlerinin çoğu çok bilgili ve birikimli birkaç dil bilen insanlar.

İlk şiiri ikincisine göre daha çok beğendim. Bunu belki yazarak açıklamak çok zor ama şiiri okurken yazılanı , yansıtılanı duyumsamak istersin ya hani , bunun üzerine biraz daha çalışarak bence çok daha başarılı olabilirsin.

Bazı dörtlükler kıyak, bazıları acemi işi olmuş. Genel olarak alttaki şiir başarılı. Edebiyat mevzusundan anlamayan bir şahıs olarak görüşüm budur.
O bazı dörtlükler üstünde çok düşündüklerim oluyor diğerleri hızlı yazdıklarım.Sanırım hızlı yazmayıp aklıma en güzeli geldikçe yazmalıyım bu şiirler 15-20dk da fln yazıldı.

Bence bir Instagram Hesabı açıp şiirlerini orada yayımlamalısın. Hem gelişimini takip eder, hem bu işle ilgilenenlerle bir arada olur bilgi alışverişi yaparsın. Zamanla daha geniş bir kitleye hitap edersen de eksiklerini ya da düzeltmen gerekenleri daha net öğrenirsin. Bunu basit bir uğraş görmüyor isen üzerine çabalamanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı