Yazdığım iki şiir nasıl olmuş?

Edebiyattan, şiirden oldum olası nefret etmişimdir. Sadece görüş bildiriyorum bu senin hevesini kırmasın, modern dünyada güzel sözlere değil kodlara ihtiyacımız var.
Modern dünyan insanlar arası reel görüşmelerin olmadığı ve toplumun obez insanlardan oluştuğu bir yapı ise Evet, bu modern dünyada şiirlere ihtiyacımız yok.

Modern dünyan insanlar arası reel görüşmelerin olmadığı ve toplumun obez insanlardan oluştuğu bir yapı ise Evet, bu modern dünyada şiirlere ihtiyacımız yok.
Zaten sanat ve edebiyat bir döneme bağlı değerlendirilemez. Teknoloji gelişti kod çağına geçtik sanat yok oldu demek bana da saçma geliyor. Evet yayma ve icra etme yolları değişebilir. Eski dönemlerdeki gibi toplaşıp birbirlerine şiir okumak yerine sosyal medyada, forumlarda, internet sitelerinde paylaşılabilir. NFT gibi platformlarla paraya dökülebilir. Caddeler sokaklar süslenebilir ve e-kitap olarak okunabilir. Ama sanat insan ile var olan ve son insan ölene kadarda var olacak bir oluşumdur.

Açıkçası ben bir dönem sanat toplum içindir anlayışı benimsemiştim. Ancak fikirlerim değişti.

Sanat toplum için olursa her kesime hitap eder, yani sanata karşı olanlara da. Bu yüzden bunun böyle insanlar tarafından okunup anlaşılmasını istemem. Çünkü düşünce yapısı belli. Bu işten anlayanların anlaması aslında benim için yeterli. Tabii yazıyor olabilseydim🙂.

Şiir'e gelecek olursak. Aslında şiir, benim için bir duygunun mürekkep'te kalıp bulduğu onun da kağıda akıtılmış hali. O duyguyu bu şiirde aldım ucundan 🙂

Zaten sanat ve edebiyat bir döneme bağlı değerlendirilemez. Teknoloji gelişti kod çağına geçtik sanat yok oldu demek bana da saçma geliyor. Evet yayma ve icra etme yolları değişebilir. Eski dönemlerdeki gibi toplaşıp birbirlerine şiir okumak yerine sosyal medyada, forumlarda, internet sitelerinde paylaşılabilir. NFT gibi platformlarla paraya dökülebilir. Caddeler sokaklar süslenebilir ve e-kitap olarak okunabilir. Ama sanat insan ile var olan ve son insan ölene kadarda var olacak bir oluşumdur.
Ama bunlar demek değildirki toplumun artık şiire ihtiyacı yok.

İki şiiri de okudum gayet güzel olmuşlar, edebiyata dün bugün ve yarın her zaman ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum ilgin varsa ve yeteneğin olduğunu düşünüyorsan bu yolda kendini geliştirebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı