Yazı yazarken ve gezinirken kasıyor

381258

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben bir şey yazarken yorumum kasıyor yani kasarak yazıyorum. Fakat bilgisayarım kasmıyor ilginç bir şekilde. Ne yapmalıyım?
Sistem: R5 3600.
8 GB RAM.
GTX 1650 Super.
SSD.

Uygulamaların GPU'dan yararlanmasını sağlıyor, daha da kasınca tekrar açtınız sanırım.

Oyun modu aktif mi? Eğer aktifse ayarlar üzerinden devre dışı bırakın. Çipset sürücüsünü güncelleyin.

Uygulamaların GPU'dan yararlanmasını sağlıyor, daha da kasınca tekrar açtınız sanırım.

Oyun modu aktif mi? Eğer aktifse ayarlar üzerinden devre dışı bırakın. Çipset sürücüsünü güncelleyin.

Genel de RAM kullanımım %50-%70'lerde oluyor. Bundan dolayı kasıyor olabilir mi acaba? Bilgisayarı toplayalı 4 ay oldu, adam akıllı bir şey indirmedim. Oyun modu ne işe yarıyor?

Genel de RAM kullanımım %50-%70'lerde oluyor. Bundan dolayı kasıyor olabilir mi acaba? Bilgisayarı toplayalı 4 ay oldu, adam akıllı bir şey indirmedim. Oyun modu ne işe yarıyor?
RAM ihtiyaç duyulmadıkça kullanılmaz.

Siz oyun modunu kapatmayı deneyebilir misiniz?

@tirabzonun_kaymagi etiketleyelim.

Arkadaşlar, ben bir şey yazarken yorumum kasıyor yani kasarak yazıyorum. Fakat bilgisayarım kasmıyor ilginç bir şekilde. Ne yapmalıyım?
Sistem: R5 3600.
8 GB RAM.
GTX 1650 Super.
SSD.

Yazi yazarken sisteminiz kasmaz aksine sisteminiz yeterlidir.
Siteye erisim hizi zaman zaman dusuyor hatta bad gateway uyarisi aliyor kullanicilar.
Uzun bir suredir DDoS atagi oldugundan bahsediliyor Technopat sosyalde.

Yazi yazarken sisteminiz kasmaz aksine sisteminiz yeterlidir.
Siteye erisim hizi zaman zaman dusuyor hatta bad gateway uyarisi aliyor kullanicilar.
Uzun bir suredir DDoS atagi oldugundan bahsediliyor Technopat sosyalde.

Technopat değil genel olarak, bakın mesela şu anda kasma hissetmiyorum gayet akıcı bir şekilde yazabiliyorum. Fakat gün içerisinde bazen kasıyor, sanki 30 FPS oyun oynuyormuşum gibi. Bir şey yazıyorum kasarak yazıyor 1 saniye donuyor sonra tekrar yazdığım yazı geliyor. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim gerçekten.
@HABAR Oyun modunu kapattım, yine aynı durum.

Son düzenleme:
Anakart modeliniz nedir?
Pek alakası olmamakla beraber ekran kartı sürücüsünü de DDU ile kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.

Acaba psikolojik olarak bana öyle mi geliyor? Bu kadar çözüm uyguladık hala bana kasıyormuş gibi geliyor. RAM kullanımı yüksek olduğundandır belki de sorun, çok kurcalamayayım en iyisi RAM alıp çözeyim bu işi. 16 GB RAM yaparsam çözülür herhalde değil mi?

Geri
Yukarı