Yazı yazmak için mekanik klavye tavsiyesi

d0nut

Hectopat
Merhabalar, günümün çoğunu yazı/kod yazarak geçiren birisiyim. Yaklaşık 10 yıldır da mekanik klavye kullanıyorum.

Şu an SteelSeries M750 TKL modelini kullanıyorum, açıkçası klavyeden oldukça memnunum fakat kullanalı yaklaşık 5 yıl olacak. Bu yüzden sık kullandığım bazı tuşlar ömrünü doldurdu ve çift basmalar/basmama sorunları baş göstermeye başladı.

Daha önce 5-6 yıl Razer Blackwidow Blue Switch kullandım, bu yüzden sesle ilgili pek sıkıntım yok. Clicky bir Switch de olabilir, fakat konforlu bir klavye olması ve basış hissiyatının iyi olması önceliğim. TKL veya %60 modeller olabilir. Özetle yazı yazarken keyif alabileceğim bir klavye arıyorum, bütçe olarak bir sınırım yok. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
Türkiye’den satın almayı düşünüyorsanız connect.game üzerinden Keychron klavyeleri inceleyebilirsiniz. Son zamanlarda merak salmış biri olarak videoları izlediğimde keychron klavyeleri nedense hep yazılımcılar alıyormuş gibi bir algı oluştu. İnceleyin derim.
Yurtdışından alacak olursanız birsürü marka model mevcut. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Merhaba,
Türkiye’den satın almayı düşünüyorsanız connect.game üzerinden Keychron klavyeleri inceleyebilirsiniz. Son zamanlarda merak salmış biri olarak videoları izlediğimde keychron klavyeleri nedense hep yazılımcılar alıyormuş gibi bir algı oluştu. İnceleyin derim.
Yurtdışından alacak olursanız birsürü marka model mevcut. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Merhaba, öncelikle cevabın için teşekkür ederim.

Bahsettiğin Keychron markası daha önce de dikkatimi çekmişti. Fakat onlarca farklı seçeneği var ve fiyat skalası da bir o kadar değişken, hangisi tercih edilmeli anlayamadım gerçekten.

Diğer bir yandan Gaming Klavye üreticilerinde Razer'ın Orange ve Yellow switchli klavyeleri konforlu gözüküyor, fakat Türkiye'de sanıyorum bulma şansımız yok. En azından ben bulamadım. Green switchli klavyelerini daha önce 5 yıl kullandım, hissiyatı evet keyifli fakat şuan pek çıt çıt sesi dinlemek istemiyorum sanırım :)

Geri
Yukarı