Yazı Yazmak Neden Kas Yapmaz?

Xamazunga

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana, Turkey
Şu son zamanlarda çok yazı yazmam gerekiyor. Çok uzun süre yazı yazıyorum. Ama kolum neden güçlenmiyor? Sonuçta kola ve ele hareket yaptırıyorsun. Aslında Dünya'da ki herkes uzun zamandır yazı yazıyor ama neden kaslarımız belirginleşmiyor?

Sadece yazı yazmak değil, sağ elimle birçok şey yapıyorum... Ama sağ kolum hala güçlü değil mesela bilek güreşinde hep yenilirim ve sert yumruk atamam. Daha mı fazla yazı yazmam ya da koluma daha mı fazla iş bindirmem lazım?

Şu kas yapma mevzusuna kafayı takmış durumdayım. Vücut kası istemiyorum sadece güçlü kollara sahip olmak istiyorum, vücut kası da fena olmaz hani... Sizce günlük yaptığım hareketleri ne şekilde yaparsam kollarım güçlenir?

Şundan alarak, hergün düzenli olarak çalışma ile bileğini taş gibi yapabilirsin.
Ben kullanıyorum, elimin ayarı diye birşey yok artık. :D
Bilek kaslarını çalıştırmana yarıyor.

bilek-guclendirici-yay-toptan-600x600.jpg

Son düzenleme:
Çünkü yazı yazarken dirseğimizi koyuyoruz böylece dirseğimizin üstündeki kasların yükü hafifliyor. Bu yüzden kas gelişmiyor.

Çünkü yazı yazarken dirseğimizi koyuyoruz böylece dirseğimizin üstündeki kasların yükü hafifliyor. Bu yüzden kas gelişmiyor.

Kasların zaten yazı yazacak kadar gelişmiş. Kolun yazarken daha fazlasına ihtiyaç duymadığından kaslar gelişmez. Hareket etmekte kas yapmaz bu arada. Sadece yaptığın işe göre kasların gelişir. Yani ağır iş yaparsan kaslarında o denli güçlü olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı