Çözüldü Yazıcı tabla ayarı nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NothingGood

Hectopat
Makaleler
2
Yazıcının tabla ayarını kağıt ile yapıyorum. Ancak çok fazla sürünse bile yüksekte kalıyor. İdeal ayarda olduğunu nasıl anlayabilirim?

Çözüm
Ben Chep'in yaptığı gibi yapıyorum ama A4 dosya kağıdı vb. ile. Sadece köşe kontrolü tek başına yetmiyor, linkteki Gcodeları kullanıyorum Ender 3 V2'de, 220x220 mm tablalı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ender 3 serisindeki ürünle gelen yaylar çok ince, o nedenle kısa sürede ayar kaçıyor, sendeki de öyle ise daha kalın yay kullanabilirsin.

Kağıdı biraz ısırması gerek ama çok da ezmemeli.
Printerının özelliklerini bilmiyorum ama Z end switch ayarına da bakman gerekebilir.
4 köşenin de aynı seviyede olması lazım. Belki bir köşesinin ayarını yapmayı gözden kaçırmışsındır. Onun dışında otomatik kalibrasyon setleri var onu 3D yazıcına ekleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
şu tarz kalibrasyon Upgrade'leri var. Araştırabilirsin.

4 köşenin de aynı seviyede olması lazım. Belki bir köşesinin ayarını yapmayı gözden kaçırmışsındır. Onun dışında otomatik kalibrasyon setleri var onu 3D yazıcına ekleyebilirsin.
şu tarz kalibrasyon Upgrade'leri var. Araştırabilirsin.
Sorum o değil. Kağıt ile kalibrasyon yaptığım için ideal değere geldiğinde nasıl hissetmem gerekiyor ?
@Siyah Martı belki siz de yardım edebilirsiniz.

Ben Chep'in yaptığı gibi yapıyorum ama A4 dosya kağıdı vb. ile. Sadece köşe kontrolü tek başına yetmiyor, linkteki Gcodeları kullanıyorum Ender 3 V2'de, 220x220 mm tablalı.

Ender 3 serisindeki ürünle gelen yaylar çok ince, o nedenle kısa sürede ayar kaçıyor, sendeki de öyle ise daha kalın yay kullanabilirsin.

Printerının özelliklerini bilmiyorum ama Z end switch ayarına da bakman gerekebilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Kullandığım cihaz Two Trees Bluer V3. Sizin dediğiniz gibi yaptım ve sorun çözüldü. Bu arada eğer BL Touch sensörü alırsam bu ayarları yapmama gerek var mı ?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı