Yazıcı tavsiyesi

hakanarslan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Günde ortalama 5000 adet A4 siyah beyaz baskı alıyoruz, tek seferde genellikle 400 sayfalık PDF'leri gönderiyoruz yazıcıya.

Şu ana kadar tavsiyeler ile kullandığımız yazıcılar sırasıyla;

HP laserjet Pro MFPM127FW (baskı alırken kağıt bitince bazen mükerrer çıktı alıyor)
Epson M3170 (baskı hızı hayal kırıklığı, sitesinde belirtilenin çok altında kalıyor)
HP laserjet Pro M404N (baskı alırken kağıt bitince bazen mükerrer çıktı alıyor)

Öncelikle kağıt bittiğinde yeniden aynı sayfaları çıktı alma sorunu neden kaynaklanır bunun önüne geçmenin bir yolunu bilen var mı?
İkincisi hızı, kartuş/toner konusunda tasarrufu iyi, kağıt yükleme kapasitesi yüksek nasıl bir yazıcı önerebilirsiniz bana bu tarz kullanımlar için?

Sadece siyah beyaz baskı alması yeterli, renk, tarayıcı gibi özelliklere ihtiyacımız yok.

Direkt model öneremem ama bu kadar yoğun kullanıyorsanız Kyocero markasını araştırın bence. İş yerinde iki tane kullanıyoruz. Dayanıklı makinalar. Baskı hızları çok iyi. Tek sevmediğim yanı bir parçası arızalandığında benzer arızalar çok çıkmaya başlıyor.
Kağıt bittiğinde yeniden aynı sayfaları yazdırma olayı ayarlarla alakalı ya da yazılımla da ilgili olabilir. Bende de olmuştu ayarlardan çözemedim yazıcıyı kaldırdım kurdum çözülmedi en son bilgisayara format attım o şekilde çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevap için teşekkürler @Obirmamut , eğer sorun yazıcıda yada yazıcı sürücüsünde değilde windows özelindeyse bir temiz kurulum deneyelim o zaman öncelikle. Çünkü bu yazıcılar kötü yazıcılar değil aslında!

Yazıcı denildiğinde en favori markam kesinlikle brother. Ben arabamda gezdirdiğim için küçük ve pratik olan Samsung M.2020 kullanıyorum. 2 ürününde linkini paylaşıyorum. Eğer bütçe yüksekse brother markasının yüksek modellerinede bakmanı öneririm.

.

.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı