Yazılı Olmayan Kurallar

• Sokak müzisyenlerinin yanlarından geçerken (varsa) kulaklıkları çıkarmak.
  • Metro ve otobüslerde kapının dibinde durmamak, özellikle de hemen inmeyecekseniz.
  • Bir kişi yeni bir şey (burası için: özellikle sistem alındığında), eleştiriden önce "Hayır Olsun" demek.
  • Bir konuda tartışma esnasında alakakız, boş ya da mizahi mesaj yazmamak. Tartışan kişilerin arasına mesajlarla dalmamak.
  • Tartışmalarda "Straw Man" durumuna düşmeyin.
  • Metro ve otobüsler için koşmayın, sırayla binin, sırayla inin.
  • Metro ve otobüslerde çantanızı elinize alın.
  • Şemsiyeniz için yağmurluk taşıyın. Otobüs ve metrolar sıkışık olduğunda milletin üstüne damlamasın suyu.
Ve, en önemlisi:

Fikirlere saygılı olun. :)

Son düzenleme:
Kasiyer çalışanları için: Bir müşteri size gülümseyerek, kolay gelsin diyorsa cevap verin bari arkadaş.
Artık ağzımı bile kıpırdatmadan parayı bırakıp çıkıyorum marketten. Ruhumu emdiniz be.

Kasiyer çalışanları için: Bir müşteri size gülümseyerek, kolay gelsin diyorsa cevap verin bari arkadaş.
Artık ağzımı bile kıpırdatmadan parayı bırakıp çıkıyorum marketten. Ruhumu emdiniz be.
Bu olay gerçekten üzüyor. Kolay gelsin diyerek göz teması kuruyorum, adam karşı kasaya "Anahtarı at!" diye bağırıyor.

Günümüz Türkiye'sinde bir erkek olarak yaptığım şeyi de yazmış olayım. Özellikle hava karardığında ve etrafın sessiz sakin olup çok kimsenin bulunmadığı zamanlarda önümde kadın(lar) varsa (takip ediyor gibi gözükmemek için) ürkütmemek için kaldırım değiştirdiğim ya da hızlanıp solladığım oluyor.

Evet, şart değil ama benim iyi niyetliğimden kaynaklanıyor bu da. Bizi bu duruma düşüren sisteme lanet olsun...

Geri
Yukarı