Yazılım Açısından Nvidia vs AMD

Emir AKSOY

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sorum ekran kartlarında bu iki ekran kartı firmasından yazılım desteği hakkında. Yani ne zaman Nvidia desek akla yazılım desteği geliyor. Peki bunun sebebi nedir yani Nvidia kartlarına sürekli güncelleme mi getiriyor? AMD bu kadar yapmıyor mu bu işi?

Eskiden Amd HD6670 ve GT630 arasında kalıp HD6670 almıştım. Daha sonra Nvidia yazılım ile GT630'u HD6670'in önüne geçirdi. Şuan Nvidia GTX 950 kullanıyorum ama ara sıra sıkıntı yaşıyorum yazılım ile ilgili. Bir güncelleme geliyor oyunda FPS düşüyor, eskisini yüklüyorsun düzeliyor daha sonra FPS Dropları yaşadığım oldu her şey karıştı format atmak zorunda kaldım. Şuan sorunsuz kullanıyorum ancak yeni çıkan sürücüleri ilk çıktığı anda yüklenmemesi taraftarıyım. Amd ile ilgili şuan pek bir bilgim olmasa da düzeltmiş gibi görünüyor yeni sürücüler ile.

Sirücü muhabbeti şehir efsanesi gibi bir şey araba mı bu sürücü çok önemli olsun ? Gerektiği yerde hayat kurtarır ancak 60 yerine 62 fps aldıran sürücü olsa ne yazar 2 fps için...

Sirücü muhabbeti şehir efsanesi gibi bir şey araba mı bu sürücü çok önemli olsun ? Gerektiği yerde hayat kurtarır ancak 60 yerine 62 fps aldıran sürücü olsa ne yazar 2 fps için...

Nvidia her yeni oyun çıktığında o oyun için GameReady sürücüleri yayınlıyor. 60 FPS'nin 62 ye çıkması bir hızlandırma getirmez ancak 58FPS alırken 60'a çıkması VSYNC açılarak daha iyi bir oyun deneyimi sağlayabilir.:D

GTX960 kulanıyorum, 10-20 günde bir sürekli güncelleme geliyor. 300mb indire indire AKK'yı çekiyor kendine. :D Bazı driver'lar kurulmuyor nedense onu kurarken eskisini de kaldırdığı için eskisini bir daha kurmak zorunda kalıyorum ama olsun. :)

AMD yeni bir oyun çıktığında sanki sürücü yayınlamıyor tek taraflı düşünmeyin 2 markayı da kullanıyorum ve ikisi de sürücü olarak çok yakınlar.

Bende eski bir laptop var. Ekran kartı 310m. Nvidia halen güncelleme veriyor. Geforce experience çok işe yarıyor.

Yazılımdan kastın nedir? Markaların pazarlama ve donanım dışında bilgisayarına sundukları tüm yararlardan bahsediyorsan:
Nvidia Gameworks ile bir gol attı ve durum 1-0 oldu. Ama Nvidia durmak bilmiyor ve ShadowPlay kendisinin 1, takımının 2. golünü kaydediyor. Ama GeForce Experience ile Denetim Masası aralarında paslaşarak Barça vari bir gol atıyor ve durumu 3-0'a getiriyor ama AMD bu golden hemen sonra karşılık olarak kendi sürücü programını çıkarıyor ve ofsayt kokan bir gol atarak durumu 3-1'e getirerek ümitleniyor ancak daha fazla yıldızı olmayan AMD kalan sürede başka gol bulamıyor ve böylece maç 3-1 bitiyor.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yazılımdan kastın nedir? Markaların pazarlama ve donanım dışında bilgisayarına sundukları tüm yararlardan bahsediyorsan:
Nvidia Gameworks ile bir gol attı ve durum 1-0 oldu. Ama Nvidia durmak bilmiyor ve ShadowPlay kendisinin 1, takımının 2. golünü kaydediyor. Ama GeForce Experience ile Denetim Masası aralarında paslaşarak Barça vari bir gol atıyor ve durumu 3-0'a getiriyor ama AMD bu golden hemen sonra karşılık olarak kendi sürücü programını çıkarıyor ve ofsayt kokan bir gol atarak durumu 3-1'e getirerek ümitleniyor ancak daha fazla yıldızı olmayan AMD kalan sürede başka gol bulamıyor ve böylece maç 3-1 bitiyor.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu maç uzatmalara kalır. Çünkü Nvidia Denetim Masasında olan özellikleri AMD'de de değiştirebiliyoruz.:D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı