Yazılım alanında iş bulmak

Ester Hirsch

Hectopat
Yer
İsrail
Arkadaşlar yeni yeni Python öğreniyorum. Öylesine iş ilanlarına bakmak istedim bir de ne göriyim adamlar bir dünya bilgi istiyor, hepsinde farklı olsa da aşağı yukarı aynı gibi hatta birçoğu Python'u sadece + olarak görüyorlar peki ben bu kadar bilgiyi kaç yılda öğrenirim? Aşağıda örnek verdim herhangi bir ilandan rastgele:

• ASP.Net MVC / .Net çekirdek teknolojileri deneyimi
  • Angular 2 ve üzeri sürümlerde (4 veya 6) deneyimli
  • .Net Core veya NodeJs gibi teknolojileri kullanarak Web API'leri / REST Hizmetleri geliştirmek için kullanın
  • Kod ilk yaklaşımı veya veritabanı ilk yaklaşımı ile .Net / .Net Core Entity Framework kullanarak model geliştirmede yeterlilik
  • Tablolar, görünümler, depolanmış prosedürler ve işlevler gibi veritabanı nesneleri geliştirmek için SQL Server'ı kullanma konusunda iyi bilgi
  • HTML 5, Bootstrap CSS, TypeScript ve JavaScript kullanma
  • Angular Apps test çerçevelerini kullanma Karma, Jasmine ve Jest
  • Güçlü sistem / teknik analiz becerileri gerekli
  • İyi sunum, yazılı ve sözlü iletişim becerileri.
  • Geliştirme ekibi ortamında çalışma deneyimi ve arzusu.
  • İyi problem çözme becerileri ve deneyimi.
  • Karmaşık geliştirme işlevlerini yerine getirirken, kişisel iş önceliklerini belirlerken, sorunları birimin teknik standartlarına, uygulamalarına, çerçevelerine ve paradigmalarına uygun olarak çözerken bazı rehberlikle çalışma becerisi.
  • Ekip üyeleri ve hizmet ettiğimiz insanlar arasında saygılı ve çeşitliliği kabul eden bir çalışma ortamı yaratma ve sürdürme deneyimi.
  • Mikro hizmetler ve dağıtılmış hesaplama tasarlama konusunda bilgi ve deneyim
  • Mükemmel sözlü ve yazılı iletişim becerileri (İngilizce)

Son düzenleyen: Moderatör:
Gereklilikler karmaşık değil, böyleler. Hatta alttakiler biraz boş. Ben hiç "ah teknoloji biliyorum ama ekip üyeleriyle anlaşmam pek iyi değil, diksiyonum berbat" diyeni görmedim. Çoğuna göre de biraz az şey istiyor.

Ayrıca Pyhton öğreniyorsan, yanlış ilanlarda geziniyorsun. Full Stack ilanları için biraz erken :)

Arkadaşlar yeni yeni Python öğreniyorum. Öylesine iş ilanlarına bakmak istedim bir de ne göriyim adamlar bir dünya bilgi istiyor, hepsinde farklı olsa da aşağı yukarı aynı gibi hatta birçoğu Python'u sadece + olarak görüyorlar peki ben bu kadar bilgiyi kaç yılda öğrenirim? Aşağıda örnek verdim herhangi bir ilandan rastgele:

• ASP.Net MVC / .Net çekirdek teknolojileri deneyimi.
  • Angular 2 ve üzeri sürümlerde (4 veya 6) deneyimli.
  • .Net Core veya nodejs gibi teknolojileri kullanarak web API'leri / rest hizmetleri geliştirmek için kullanın.
  • Kod ilk yaklaşımı veya veritabanı ilk yaklaşımı ile .Net / .Net Core entity Framework kullanarak model geliştirmede yeterlilik.
  • Tablolar, görünümler, depolanmış prosedürler ve işlevler gibi veritabanı nesneleri geliştirmek için SQL Server'ı kullanma konusunda iyi bilgi.
  • HTML 5, bootstrap CSS, typescript ve JavaScript kullanma.
  • Angular apps test çerçevelerini kullanma karma, jasmine ve jest.
  • Güçlü sistem / teknik analiz becerileri gerekli.
  • Iyi sunum, yazılı ve sözlü iletişim becerileri.
  • Geliştirme ekibi ortamında çalışma deneyimi ve arzusu.
  • Iyi problem çözme becerileri ve deneyimi.
  • Karmaşık geliştirme işlevlerini yerine getirirken, kişisel iş önceliklerini belirlerken, sorunları birimin teknik standartlarına, uygulamalarına, çerçevelerine ve paradigmalarına uygun olarak çözerken bazı rehberlikle çalışma becerisi.
  • Ekip üyeleri ve hizmet ettiğimiz insanlar arasında saygılı ve çeşitliliği kabul eden bir çalışma ortamı yaratma ve sürdürme deneyimi.
  • Mikro hizmetler ve dağıtılmış hesaplama tasarlama konusunda bilgi ve deneyim.
  • Mükemmel sözlü ve yazılı iletişim becerileri (İngilizce)

İş bulmak işin sonraki kısmı önemli olan bir dilde az yazılımcısı olması örnek Assembly Dili'ni kullanan yazılımcı az çünkü çok zor bir dil veya C++ gibi.

Peki bana verebileceğiniz tavsiye nedir matematikle de pek aram yoktur hedefime ulaşmamda engel olur mu bana?

Yazılım'da matematik bana göre pek gereği yok sadece işini hızlandırır. İngilizce ise yazılım öğrendikçe ingilizcen gelişir Python şu an hype, az yazılımcı'sı olan dillere yönelmen faydana'dır.

Peki bana verebileceğiniz tavsiye nedir matematikle de pek aram yoktur hedefime ulaşmamda engel olur mu bana?

İşin matematik kısmı biraz şov. Tabii ki bilmende yarar var fakat ben de yazarken ezber yapmıyorum. Bakabilirsin, araştırabilirsin. Dillerdeki yapılar da aynı şekilde, konsepti anlaman yeterli ezbere gerek yok. Dökümanlar bunun için var.

Programlama dillerinden ziyade firmalar işlerini yaptığı framework'leri bilmeni isterler. Programlama dilinde kendini hazır hissettiğin zaman (algoritma yazmaktan bahsetmiyorum) güncel frameworkleri takip etmen gerek.

Matematik sadece yazılımda değil günün her yerinde var. Mesela bir oyun yapmak istersin, matematik lazım.
En basit şekilde bir çember çizdirmek istersen matematiğe ihtiyacın var. Yani matematik var işin içinde ama ne düzeyde bir matematik onu bu işe yıllarını vermiş insanlar söyleyebilir

Yazılım geniş bir kavram oda içerisinde ayrılıyor,

Oyun Geliştiriciliği, Front-End Geliştiricisi, Back-end Geliştiricisi vb. örnek önce ilgi alanınızı belirlemeniz lazım sonrasında onun üzerinde kendinizi geliştirirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı