Yazılım Alanında Kendimi Geliştirmek İçin Neler Yapabilirim?

Programlama öğrenmeye başladım fakat bu konuda çok iyi olmam lazım. Bu yüzden yazılım alanında kendimi geliştirmek için neler yapabilirim?
Kendin proje tasarla ve hayata geçir küçük projeler de olsa olur. Sadece yazılımı daha iyi kavraman için örnek kodlaman gerekli. Bu arada hangi dil çalışıyorsun?

Kendin proje tasarla ve hayata geçir küçük projeler de olsa olur. Sadece yazılımı daha iyi kavraman için örnek kodlaman gerekli. Bu arada hangi dil çalışıyorsun?
Python. Çoğu insan Python'un başlangıç için iyi olacağını belirtmiş bu yüzden onu seçtim.
Yazılım Deyince Kafanda ne oluşuyor ve yazılımcılığı ne olarak görüyorsun yazılımcı olup hedefin veya özendiğin alan hakkında biraz bilgi verir misin ?
Hedefim yazılım şirketi kurmak. Özendiğim veya iş yapmak istediğim alan ise mobil uygulama geliştirme ve yapay zeka denilebilir.

Python. Çoğu insan Python'un başlangıç için iyi olacağını belirtmiş bu yüzden onu seçtim.

Hedefim yazılım şirketi kurmak. Özendiğim veya iş yapmak istediğim alan ise mobil uygulama geliştirme ve yapay zeka denilebilir.
Hedefin şirket kurmak olmalı mı olmamalı mı emin değilim. Orijinal bir fikri hayata geçirmek daha mantıklı olabilir.

Öncelikle işe İngilizceni geliştirmekle başla. Böyle bir hedefin varsa İngilizce sana çok avantaj sağlayacaktır. Eğer İngilizce öğrenirsen internet üzerinde binlerce kaynak var, onlardan faydalanabilirsin.

Geri
Yukarı