Yazılım bilgisi olmadan Minecraft için optimizasyon modu geliştirilebilir mi?

Flarizm

Centipat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı:İntel HD Graphics 3000
Ram:8Gb
İşlemci:İntel İ3 2330M
Depolama: 111Gb SSD
Meslek
Öğrenci
Merhaba! Neredeyse hiç yazılım bilgim yok ve bir projeye girişmek istiyorum. Sodium ya da OptiFine benzeri bir mod geliştirerek oyunu daha optimize etmek istiyorum, hangi programları kullanacağımı ve nelere ihtiyacım olduğu hakkında pek bir bilgiye sahip değilim maalesef, bu konuda yardımcı olur iseniz belki ileride sodiuma rakip çıkabilir kim bilebilir ki.

Kod bilgisi olmadan yapmak imkansız. Sodium veya OF'nin yaptığı Java kodlarının Binary'e çevrilmesi süresine yardım ederek oyunu hızlandırmak.

Kusura bakma ama şuan kod bilgisi bilmeden mod yapman çok zor belki yapay zekayla ama oda bir yere kadar ve bazı kodları hatalı veriyorlar ayrıca Javayı kodlamak zordur yani bilgin olmadan yapman imkansız gibi bir şey Java öğrenmen lazım

Hayır tabii ki. Oyuna blok ekleyen, eşya ekleyen modlar belirli programlar aracılığıyla yapılıyor fakat performans modları için böyle bir şey söz konusu değil. Optimizasyon dediğimiz şey kodların verimli çalışması demek zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba! Neredeyse hiç yazılım bilgim yok ve bir projeye girişmek istiyorum. Sodium ya da OptiFine benzeri bir mod geliştirerek oyunu daha optimize etmek istiyorum, hangi programları kullanacağımı ve nelere ihtiyacım olduğu hakkında pek bir bilgiye sahip değilim maalesef, bu konuda yardımcı olur iseniz belki ileride sodiuma rakip çıkabilir kim bilebilir ki.

Şu ChatGPT 4o modelinden Python için kodlamasını iste yapmak istediğini (yapay zeka Python'u daha iyi anlayanilir) sorup daha sonra kopyaladığınız scripti converter sitelerine atıp Java'yı alabilirsiniz.
Ben pek bilmiyorum Java'yı, bilgim ve önerilerimin tamamı bu. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı