Yazılım Bilgisini Endüstri/Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde Kullanmak Mantıklı mı?

ziperman

Femtopat
Selam, yıllardır yazılım sektörünün içinde olan birisi olarak, bilgisayar ile ilgili bir bölüm okumak pek içimden gelmiyor. Bunun birkaç sebebi var, üstünkörü anlatmak gerekirse son 2 yılda puanları deli gibi yükseldi, hayvan gibi talep var. Artık herkes ileri düzey kod yazabiliyor, gerek yapay zekalar, gerek online eğitimler olsun artık imkanlar çok fazla. Bu yüzden endüstri veya elektrik-elektronik okuyup yanında yazılım bilgimi kullanmam daha doğru olur gibi, ayrıca üniversitede çap ile bilgisayar mühendisliği de okurum. Sizin düşünceleriniz nasıl bu yönde?

Son düzenleyen: Moderatör:
C dilleri öğrenmen işine yarayabilir. Bir de Assembly öğrenmeni tavsiye ederim. Bu iki dili öğrenirsen kendine özgü programları olan devreler tasarlayabilirsin. Basit bioslar kodlayabilirsin.

C dilleri öğrenmen işine yarayabilir. Bir de Assembly öğrenmeni tavsiye ederim. Bu iki dili öğrenirsen kendine özgü programları olan devreler tasarlayabilirsin. Basit bioslar kodlayabilirsin.
Zaten biliyorum, başlığı yanlış düzelttiler sanırım. Bildiğim halde bunu başka sektörlerde kullanmam daha mantıklı geliyor bana.

Zaten biliyorum, başlığı yanlış düzelttiler sanırım. Bildiğim halde bunu başka sektörlerde kullanmam daha mantıklı geliyor bana.
Bence de daha mantıklı çünkü bilişim bölümlerinin hepsi anlamsız şekilde ful yazılım ve hazır uygulamaları kullanmaya yönelik dersler vermeye başladı, donanım kısmı giderek yok oluyor bunu elektronik okuyarak çözersiniz diye tahmin ediyorum. Demek istediğim de mini geliştirme kartlarını doğrudan kendiniz el emeğiyle üretip ona uygun Assembly ile bios/kontrol paneli falan kodlarsınız mükemmel bir sistem ortaya çıkar.

Not: endüstri mühendisliği okumakla zaman kaybetme istanbul üniversitesinde uzaktan/açıktan öğretim olarak var ordan diplomasını alabilirsin.

Bence de daha mantıklı çünkü bilişim bölümlerinin hepsi anlamsız şekilde ful yazılım ve hazır uygulamaları kullanmaya yönelik dersler vermeye başladı, donanım kısmı giderek yok oluyor bunu elektronik okuyarak çözersiniz diye tahmin ediyorum. Demek istediğim de mini geliştirme kartlarını doğrudan kendiniz el emeğiyle üretip ona uygun Assembly ile bios/kontrol paneli falan kodlarsınız mükemmel bir sistem ortaya çıkar.
Hem iş olanaklarımı arttırır, hem de sektörde çabuk büyümemde yardımcı olur diye düşünüyorum. Sadece bilgisayar okuyup iş imkanlarımı kısıtlamak istemiyorum. Bir çok şirket diploma zorunluluğunu kaldırdı zaten. Yıllarca çalışıp çabalayıp internet kafe'de çalışmak istemem.

Not: endüstri mühendisliği okumakla zaman kaybetme istanbul üniversitesinde uzaktan/açıktan öğretim olarak var ordan diplomasını alabilirsin.
Ticaret, finans, pazarlama, yönetim gibi alanlara da ilgim olduğu için benim için önemli bir seçenek.

Son düzenleme:
Hem iş olanaklarımı arttırır, hem de sektörde çabuk büyümemde yardımcı olur diye düşünüyorum. Sadece bilgisayar okuyup iş imkanlarımı kısıtlamak istemiyorum. Birçok şirket diploma zorunluluğunu kaldırdı zaten. Yıllarca çalışıp çabalayıp internet Kafe'de çalışmak istemem.

Ticaret, finans, pazarlama, yönetim gibi alanlara da ilgim olduğu için benim için önemli bir seçenek.

İktisat oku. Yazılım kas.

Yeni konular

Geri
Yukarı