Yazılım bölümü için 16.000 TL'ye laptop tavsiyesi

Bütçe
10.000-16.000

Wmir

Hectopat
İyi akşamlar forum üyeleri. Önümüzdeki sene yazılım mühendisliği okumayı düşünüyorum. Bunun için nasıl bir donanım gerekir tavsiyelerinizi öğrenmek isterim. Oyun oynayan birisi değilim cihaz performanslı çalışsın yeterli benim için. Aklıma takılan bir diğer soru da ekran kartı bu bölüm için cok gerekli mi? 3D modellemelere, Unity, Unreal Engine vs. programları çok kullanmayı düşünmüyorum.

Bunlardan birisi bölümü bitirmem için yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovolar fena değil, bölümde ağır projeler yapmayacağınız için bölümü size bitirtir fakat kendiniz kişisel olarak ağır projeler yaparsanız orada sizi ne derece götürür bilmiyorum, bellek ve SSD olarak bir sorun yok sadece işlemci performanslarını bir araştırın derim, zira bu işlemciler hakkında derinlemesine bilgi sahibi değilim hocam.

Lenovo'lar fena değil, bölümde ağır projeler yapmayacağınız için bölümü size bitirtir fakat kendiniz kişisel olarak ağır projeler yaparsanız orada sizi ne derece götürür bilmiyorum, bellek ve SSD olarak bir sorun yok sadece işlemci performanslarını bir araştırın derim, zira bu işlemciler hakkında derinlemesine bilgi sahibi değilim hocam.

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. İşlemci olarak AMD mi önerirsiniz yoksa Intel mi arada çok performans farkı olur mu? Elinizden geldiğince cevaplarsanız sevinirim.

İntel mi AMD mi yerine bence model bazında bakılmalı diye düşünüyorum hocam. Attığınız modellere bakacak olursak Ryzen 7 5700U daha mantıklı duruyor.

Geri
Yukarı