Yazılım Dilinin Akılda Kalıcılığı

Onu söyleyebilmem için çok fazla bilgi gerek. Yazılım sevdalılarını biz çok iyi biliyoruz. Bu işte başarılı olanlar çocukluğunda kod yazmakta olan insanlardır. Mantığını kavrayamıyorsan çalışmakla olacak bir iş değil.

Onu söyleyebilmem için çok fazla bilgi gerek. Yazılım sevdalılarını biz çok iyi biliyoruz. Bu işte başarılı olanlar çocukluğunda kod yazmakta olan insanlardır. Mantığını kavrayamıyorsan çalışmakla olacak bir iş değil.
O zaman yazılımcılığı sanayi ustalığı gibi düşünebilir miyiz ?

Çocukluktan çırak olarak yetişmeyen bu işi yapamaz.

Bak soyle yap zor olan yapamadigin bir proje sec ve onu yapmaya calis her seyi anladigini goreceksin. :D Siddetle tavsiye ederim.

Onu her iş için düşünebilirsin ama sadece iş onla bitmiyor. Bu işi gerçekten yapan insanlardan bahsediyoruz. Benim anlatmak istediğim bir heves edip başlanılacak bir iş değil. Boşa vaktinize yazık. Ömür boyu her gün yeni bir şey öğrenmen gereken bir işten bahsediyoruz. Teknoloji dünyasında öğrenmek bitmez.

Ezber yeteneğim iyi, hafızamın da iyi olduğunu düşünüyorum. 10-13 seneki basit anılar bile halen aklımda.
Hatamı fark ettim. Udemy'den video ile dersi yapıyorum ama tekrar etmiyorum yani direk geçiyordum. Pratikte olmayınca dediğiniz gibi uçup gidiyor.
Şimdi şu ana kadar yaptıklarımı tekrar edeceğim ve gerekirse not alarak çalışacağım.
Başka bir öneriniz var mıdır?
Genel olarak yazılım konusunda yeni olanlar için, yol gösterirseniz az biraz çok memnun olurum.
Teşekkürler. @deleteduser27 @Kinotalp @Daniel Saddler @Tahirbng
Yazılımı eğlenceli hale getirmek istiyorsanız basit algoritmalar kurmak sizi daha çok heveslendirecektir. Ben yazılıma henüz bu sene başladım.
Neden böyle düşündüğünüzü anlamadım ama ben küçüklüğümden beri donanıma meraklı olan biriyim. Bu sene Bilgisayar Mühendisliği eğitimi görmeye başladım pek tabi Türkiye'de donanımın gelişmediğini biliyorum sektör yazılım üstüne kurulu ve ben hayatımda ilk defa yazılım ile uğraşıyorum ancak uğraştığım şey bir çiftçinin işinden pek farklı değil. Kodu ilmik ilmik işleyip kendi bahçemi oluşturuyorum yazdığım kodlar benim ağaçlarım. Basit algoritmalar oluşturarak kodlamayı eğlenceli hale getirebiliyorum.

Sakın, ama sakın !

Yazılım geometriye benzer. Her gün çalışman gerek. 1 hafta ara verirsin en basit kodu yazmakta zorlanırsın. Zor meslektir yol yakınken vazgeç. Kendini harcama bu yollarda.

Böyle yazan kimseyi takma. Bana hayatımda meslek açısından istediğim şeylerin hepsine çevremdeki bütün insanlar, vazgeç dedi. Sen PC'de yazılmış bir program mısın? Ya da insanların yaptığı bir Robot musun? Neden insanların dedikleriyle şekillenesin ki? Bu arada alttaki imzamı oku. Tek cümleyle sana onu demek istiyorum. İyi Sosyaller :)

Sanırım sektör sizi biraz yormuş ancak her insanın ilgisi ve sabrının aynı potansiyele sahip olmadığını düşünürsek kendi yaşadığınız sorunlar üstünden insanlara vazgeç demeniz pek zor olmasa gerek.
Oyunlardan örnek vermek gerekirse, 1 hafta boyunca Dünyanın en iyi oyunlarını oynayarak alacağım zevki, bu yanıtı okuyarak aldım. :D Kendisi başaramayanlar, veya sektörü sevmeyenler insanları hemen caydırmaya çalışıyor.

Geri
Yukarı