Yazılım dilleri önerisi

balkann

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle Python biliyorum İngilizce seviyem gayet. İyi HTML ve CSS'te temel bilgiye sahibim.

İleride web developer olmak istiyorum HTML ve CSS geliştirmeli miyim ve Bootstrap vs. gerekli midir?

Şimdiden teşekkürler herkese.

Web developer ama Front-End ve Back-End kısmı var seçim yapman gerek. Eğer 2'sini de yapacağım dersen çok zorlu.

Front-End için HTML / CSS / JavaScript gerekli.
CSS için => SCSS, Bootstrap öğrenebilirsin. Sürekli kullanmasan bile öğren bazı iş yerleri kullanıyor olabilir.
JS için de => jquery, (React Angular ve vue) var sonrasında Node JS olayı var. Genel de 3'lü arasında React veya vue tercih ediliyordu sanırım.

Back-End kısmında çok bilgim yok.
Ama PHP vb. dil ve yanına veri tabanı MySQL veya SQL tarzı bir şey gerekiyordu. Bildiğim bu kadar ama daha detayı vardır.

Web developer ama Front-End ve Back-End kısmı var seçim yapman gerek. Eğer 2'sini de yapacağım dersen çok zorlu.

Front-End için HTML / CSS / JavaScript gerekli.
CSS için => scss, Bootstrap öğrenebilirsin. Sürekli kullanmasan bile öğren bazı iş yerleri kullanıyor olabilir.
JS için de => jquery, (React Angular ve vue) var sonrasında Node JS olayı var. Genel de 3'lü arasında React veya vue tercih ediliyordu sanırım.

Back-End kısmında çok bilgim yok.
Ama PHP vb. dil ve yanına veri tabanı MySQL veya SQL tarzı bir şey gerekiyordu. Bildiğim bu kadar ama daha detayı vardır.

Back end vs. açabiliri misin biraz internetten aratırdım çok açıklayıcı bulmadım hiçbir yazıyı.

Back end vs. açabiliri misin biraz internetten aratırdım çok açıklayıcı bulmadım hiçbir yazıyı.

Back-End konusunu bende detaylı bilmiyorum doğru bilgi veremeyebilirim.

Bu aralar çok fazla GO çalışan duyuyorum. Node JS'de çok popüler. PHP ve C# eskilerin kültü diye biliyorum.

Geri
Yukarı