Yazılım Geliştirme için Sistem Toplama

Bütçe
7000-8000

ProduceRWT

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Producer
Merhaba herkese 5 yıllık bilgisayarımı kullanıyorum. Recep abi ve Ali abi sağ olsun YouTube üzerinden ve Technopat Sosyal üyeleri sayesinde kafamda soru işaretleri kalmadan bu sistemi toplamıştım. Artık maalesef güncelleme zamanım geldi. Sanal işletim sistemleri olsun programlama dillerinde olsun oldukça kasmaya başladı maalesef. Oyun da oynuyorum bu sistemde ancak şu anda oyun performansı bana yetiyor oynadığım oyunlar belli yeni oyunları vs takip etmiyorum arada kafa dağıtmak amacıyla oyun oynuyorum zaten. Şu anki sistemim:
İşlemci = Intel i5 4460
Anakart = MSI H81-M
RAM= 8 GB DDR3 1600MHz CL9 Kingston Furry
Ekran Kartı= ASUS STRIX GTX 970
Güç Kaynağı = Xigmatek 600W 80 Plus Bronz sertfikalı
Kasa= Xigmatek ATX modeli
Şöyle ki 7000 ila 8000 arası bütcem var. Sadece anakart, işlemci, RAM alacağım. Ekran kartı ve güç kaynağı yeteceğini düşünüyorum yani şu anda işimi görüyor. Aklımda i9 10850K, Z serisi anakart ve 2x16 DDR4 RAM almak var. Daha iyi bir sistem öneriniz varsa belirtirseniz gerçekten çok sevinirim açıkcası aklımda soru işaretleri var. Ben sürekli sistem değiştiren güncelleyen birisi değilim uzun zaman götürsün isteğindeyim. Intel seçmemim sebebi hem fanboyluk hem de server sistemlerde, Hackintosh'da kullanılması. Yanlışım varsa affola şimdiden çok teşekkür ederim herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı