Yazılım geliştirmek için RX 6600 sistem toplama

Bütçe
20.000₺
12700F RX6600 daha mantıklı olur.
Peki bu sistemde fan sesi ne seviyede olur hocam? Çok gürültü yapar mı?
Kanka biraz geç oldu da amd ekran kartıyla yazılımda sıkıntılar çıkabiliyor.
Nvidia mı öneriyorsun yani hocam.

Ben bir de ekran kartı amd ise işlemcide intel yerine amd olursa daha mı uyumlu olur diye düşündüm ama bilmiyorum :D Çok karışık gelmeye başladı bu sistem toplamak. En iyisi bu kadar düşünmeyip kasa ve anakartı alıp diğer parçaları sırayla sipariş etmek. Veya mac mini alıp geçeceğim :D

Peki bu sistemde fan sesi ne seviyede olur hocam? Çok gürültü yapar mı?

NVIDIA mı öneriyorsun yani hocam.

Ben bir de ekran kartı AMD ise işlemcide Intel yerine AMD olursa daha mı uyumlu olur diye düşündüm ama bilmiyorum :D Çok karışık gelmeye başladı bu sistem toplamak. En iyisi bu kadar düşünmeyip kasa ve anakartı alıp diğer parçaları sırayla sipariş etmek. Veya Mac mini alıp geçeceğim :D

Sesli çalışacak br parça yok sesli olacağını sanmıyorum.

Güncelleme

Arkadaşlar aşağıdaki parçaları aldım.

Intel Core i5 13600KF 3.5 Ghz 14 Çekirdek 24MB 1700P 10nm İşlemci
Asus PRIME B660M-K DDR4 5333mhz(OC) M.2 1700p mATX Anakart
Corsair 32GB(2x16) Vengeance RGB RS 3200mhz CL16 DDR4 Ram (CMG32GX4M2E3200C16)
Sapphire Radeon RX 6600 Pulse 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı
Cooler Master I70C ARGB 120mm Intel(1700p) Uyumlu Hava Soğutucu

Bir kaç eksiğide tamamlayıp sistemi kuracağım. 13.nesil işlemci daha mantıklı oldu gibi. Rica ettim aldığım yer anakartta bios güncelledi.

550w güç kaynağı yeterli olur mu bu sisteme?

Teşekkürler,
şu anlık i7-12700f ve rtx 6600 ikilisi aklıma yattı.

arkadaşlar peki "i7-12700f + rtx 6600" ikilisi ile apple m1 kıyaslanırsa hangisi alır?
Çok farklı bir kıyaslama olmuş bu.
Apple M1 sistem (Macbook Air mi Mac Mini mi bilmiyorum hangisini tercih edersiniz) ile iOS uygulama geliştirme de yapılabiliyor XCode ile ve bu sadece MacOS işletim sistemi ile yapılabilen bir şey. Mac'de hem native iOS hem native Android hem de Flutter, React Native gibi hybrid geliştirmeler de yapılabilir. Kodlama işleri için M1 sistem daha mantıklı ama oyun işi iptal oluyor. iOS tarafıyla bir işiniz yoksa i7 daha mantıklı ki zaten m1'den kas gücü olarak daha iyi.

Düzenleme: Parçaları almışsınız, hayırlı olsun.

Çok farklı bir kıyaslama olmuş bu.
Apple M1 sistem (Macbook Air mi Mac Mini mi bilmiyorum hangisini tercih edersiniz) ile iOS uygulama geliştirme de yapılabiliyor XCode ile ve bu sadece MacOS işletim sistemi ile yapılabilen bir şey. Mac'de hem native iOS hem native Android hem de Flutter, React Native gibi hybrid geliştirmeler de yapılabilir. Kodlama işleri için M1 sistem daha mantıklı ama oyun işi iptal oluyor. iOS tarafıyla bir işiniz yoksa i7 daha mantıklı ki zaten m1'den kas gücü olarak daha iyi.
hocam biraz iş işten geçti. 13600KF aldım. ne kadar hızlı kurunca görmüş olacağım. Şu ana kadar windows tarafında hep ekran kartsız iki çekirdekli düşük laptoplar kullandım. Performans farkını merak ediyorum.

Düzenleme: Parçaları almışsınız, hayırlı olsun.
Teşekkürler hocam. Bakalım pişman olmam umarım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı