Yazılım hayatıma nasıl devam etmeliyim?

Algoris

Hectopat
Merhaba bilgisayar mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim ve yazılım alanında uzun zamandır uğraşıyorum. C# ile masaüstü uygulamaları, oyun programlama ve web geliştirme üzerine uğraştım. Java ile masaüstü uygulamaları geliştirdim ve mobil uygulamalar yaptım. Python ve Selenium ile çeşitli ufak projeler geliştirdim. PHP ile birçok web sitesi geliştirdim. Programlama bilgimi olabildiğince üst seviyeye taşımaya çalıştım. Katmanlı mimariler, unit test yazımları, tasarım desenleri, Solid prensiplerine uygun projeler ve bunun gibi birçok konuda araştırmalarım doğrultusunda ilerledim. Artık bilgisayarımda ve telefonumda kullandığım her şey kendi geliştirdiğim uygulamalardan oluştu. Hava durumu, not defterleri, hesap makineleri, geliştirdiğim oyunlar, MP3 MP4 video indirme uygulamalarım, bilgisayarımın güç seçeneklerini ses seviyesini ayarlamak için kendi geliştirdiğim masaüstü uygulamaları ve bunun gibi belki onlarca ve yüzlerce projeler geliştirdim. Son 6 aydır artık yapacak hiçbir şey bulamıyorum bu alanda nasıl ilerlemeliyim hiçbir fikrim kalmadı. Her yeni bir dil öğrenip projeler geliştirdikten sonra evet öğrendim ama şimdi ne yapacağım diyerek tıkanıp kaldım. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı