Yazılım için 10.000 TL'ye laptop önerisi

Bütçe
en fazla 10-11 bin
Bunlar nasıl?

Yoksa MacBook mu daha iyi?

@Noll77 arkadaşımız güzel bir laptop paylaşmış biraz bütçenizi arttırıp MSI Bravo 15 alabilirsiniz. Geleceğe dönük bir laptop olan ve Ryzen 5 5800H gibi çok güçlü bir işlemciye, 16 GB RAM ve RX5500M ekran kartına sahip bir laptop ile isteklerinizi yapmanıza olanak sağlıyor.

@Noll77 arkadaşımız güzel bir laptop paylaşmış biraz bütçenizi arttırıp MSI Bravo 15 alabilirsiniz. Geleceğe dönük bir laptop olan ve Ryzen 5 5800H gibi çok güçlü bir işlemciye, 16 GB RAM ve RX5500M ekran kartına sahip bir laptop ile isteklerinizi yapmanıza olanak sağlıyor.
RX5500m biraz zayıf kalmıyor mu 3050ti'a göre, yoksa yanlış mı biliyorum?
Aslında uzun yıllar götürsün yeter. Çok üst düzey bir ekran kartı derdim yok.

RX5500M biraz zayıf kalmıyor mu 3050 Ti'a göre, yoksa yanlış mı biliyorum?
Aslında uzun yıllar götürsün yeter. Çok üst düzey bir ekran kartı derdim yok.

Amacınız oyun oynamak olmadığı için RX5500M yeterli gözüküyor. RTX 3050 Ti daha bariz daha güçlü ama oyuncu bir kişi olmadığnız için işlemci daha önemli oluyor. Tabi ki 11400h de sizi üzmez son karar sizindir.

Ekran olarak zayıf ve biraz sorunlu diye biliyorum Hp'yi.
Masaüstünü satıp yazılım işleri için ben de laptop alacağım. Hem ince hafif ultrabook tarzı hem de yarı gaming arıyorum senin gibi. Arkadaşta bu var bunu kullandım acayip kullanışlı ve kendisi de memnun, bana bunu önerdi. Bir de 16.1 inç kodlama filan için tam idealmiş onu farkettim kullanırken.

Duruma göre bunu da düşünüyorum.

Masaüstünü satıp yazılım işleri için ben de laptop alacağım. Hem ince hafif ultrabook tarzı hem de yarı gaming arıyorum senin gibi. Arkadaşta bu var bunu kullandım acayip kullanışlı ve kendisi de memnun, bana bunu önerdi. Bir de 16.1 inç kodlama filan için tam idealmiş onu farkettim kullanırken.

Duruma göre bunu da düşünüyorum.
Bana bunu önerdiler başka bir konuda:

Konu da bu:

Kanka bunu vatan bilgisayarda gördüm macbook gibi baya hafif kullanışlı ama paylaşımlı grafik kartı var o yüzden sıcak bakmadım sen de arada oyun oynarım diyorsun o yüzden oyun konusunda sıkıntı yaşatır o.
Ağır oyunlar oynamam zaten. Online oynarım oynarsam genelde.
(Wot,Smite...) Bu oyunları eski bilgisayarım bile kaldırıyor.

Yazılım için kullanacaksanız 60Hz ekran sorun olmaz diye düşünüyorum. Eğer sorun olmazsa bunu alabilirsiniz:
Sorun yaratır derseniz buna bakılabilir:

Sen bilirsin kanka yalnız baya dayanıksız bir şeye benziyordu o yüzden alırsan sağlam bir taşıma çantasıyla dışı için kapak al bence.
Bende direkt almayacağım zaten.
Araştırmaya devam. Teşekkürler.
Yazılım için kullanacaksanız 60Hz ekran sorun olmaz diye düşünüyorum. Eğer sorun olmazsa bunu alabilirsiniz:
Sorun yaratır derseniz buna bakılabilir:
Bana macbook yada ultrabook tavsiye ettiler ama bilmiyorum...
Oyun laptoplarına bakmamamı söylemişlerdi, kafam karışıyor diyebilirim...
Bilginiz var mı yazılım alanında?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı