Yazılım için 5 bin TL monitör tavsiyesi

juliusezar

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Yazılım için monitör bakıyorum. 5 bin bütçe için bu iki model arasında kaldım: MSI Pro MP251P, Lenovo Legion R25i-30 hangisi alayım? Lenovo aradaki farka değer mi? Bu modellerin pixel aralığı metin okumak için beni idare eder mi, yoksa bulanık olup canımı sıkar mı? 27 inç için de bu iki model kafamı kurcalıyor: Samsung ViewFinity S6 27" LS27B610EQUXUF (S27B610), MSI Pro MP273QP kısaca kafam karışık ve bütçe olarak 8 bin üstüne çıkamam. Monitörde mutlaka pivot ve yükseklik ayarı olmalı, IPS düşünüyorum, öneri ve yorumlarını bekliyorum.

Alttaki monitörler yazılım işi için gereksiz kaçabilir. Attığınız Lenovo model iyidir.

MSI Pro MP251p aldım hocam az önce perşembe günü geliyor daha yüksek Hz için panel kalitesinden kısıtlıyor genelde MSI on renkleri daha iyi olacağını düşündüm ben de yazılım için baktığımdan dolayı tercih ettim ayrıca ayak tasarımı olarak incelik olarak MSI daha hoşuma gitti diyebilirim Lenovo olan çok oyun havası veriyor ve gerçekten geniş ayaklı.
Perşembe günü güncellerim deneyimlerimi.

Bekliyorum hocam.

MSI Pro MP251p aldım hocam az önce perşembe günü geliyor daha yüksek Hz için panel kalitesinden kısıtlıyor genelde MSI on renkleri daha iyi olacağını düşündüm ben de yazılım için baktığımdan dolayı tercih ettim ayrıca ayak tasarımı olarak incelik olarak MSI daha hoşuma gitti diyebilirim Lenovo olan çok oyun havası veriyor ve gerçekten geniş ayaklı.
Perşembe günü güncellerim deneyimlerimi.
Hocam ürün geldiyse ürün yorumu bekliyorum senden

Son düzenleme:
Bekliyorum hocam.

Hocam ürün geldiyse ürün yorumu bekliyorum senden.

Monitö geldi ve kullanmaktan çok memnunum. Yükseklik ayarı oldukça iyi baya aşağıya kadar inebiliyor. Görüntü boyutu olarak 27 inçe geçmek gereksiz olabilir çünkü 1080p çözünürlükte hiç de net değil. Hatta 24,5 inç bile netlik açısından sınırda olabilir. Monitör renkleri de güzel şu an olumsuz bir özelliği yok benim için asıl alma sebebim monitör ayağından dolayıydı çok geniş çapraz olunca çok yer işgal ediyor fakat bu monitörün böyle değil zaten görmüşsünüzdür fotoğraflardan. Bence alınabilir bir monitör.

Işık sızması çok çok çok az var o da IPS ekrandan dolayı olur o kadarcık ölü piksel vs. başka bir şey de yok.

not: iki monitörden birini seçecek olsam lenovoyu seçerdim ben thy milleriyle aldığım için bu monitör 2.5 gibi bi fiyata geldi ondan bunu seçtim

Geri
Yukarı