Yazılım için B1 İngilizce yeter mi?

• Konuyu başlatan 533388
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 591
@AsilTÜRK bence gramere takılmayın kelime öğrenmeye bakın daha çok.

Peki siz bir tutorial izerken ya da documentation okurken hepsini anlıyor musunuz?

Udemy'den bir eğitim aldım onunla İngilizce çalışıyorum, şu an için iyi gidiyor bakalım.
C# çalışırken önce videoda neler oluyor anlamaya çalışıyorum sonrasında da kendim uygulamaya çalışıyorum.

Son düzenleme:
A1, C3, B8 falan uydurmasyon seviyeler.

Sorunsuz iletisim kurabiliyorsun-> Ingilizce biliyorsun.

Anliyorum ama konusamiyorum, yazili formatta net anliyorum, mesleki anlamda bana yetiyor, literatur takip edebiliyorum, X konusunda olanlari anlamiyorum, alt yazi olmadan anlamiyorum, % bilmem kacini net anliyorum geri kalani oradan cikariyorum vs vs -> Ingilizce bilmiyorsun.

Yarin bir gun mesleki bir etkinlige katildiginda Amerikali muhendisle catir catir teknik muhabbete girebileceksen, haksiz oldugu yeri dile getirip uygun uslupla kendini ifade edebileceksen o zaman biliyorsundur, gerisi hikaye.

Benim İngilizce bayağı yerlerde geziyor ezbere çalışıyorum, çok kullanılan terimler bir şekilde kalıyor aklımda. Acaba yanlış mı ilerliyorum?

Kelime öğrenip İngilizce bir şeyler izlemek daha faydalı oluyor genelde, çünkü o cümleleri duydukça cümle yapısı kafanda kendi kendine oluşmaya başlıyor zaten.

Geri
Yukarı