Yazılım için gerekli programlar nelerdir?

Buraksncr97

Decapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. C++, C sharp, Python ve Kotlin için gerekli programlar hangisidir? Visual Studio kurulumunu yaptım bunun dışında indirmem gereken program var mıdır?

Merhaba arkadaşlar. C++, C sharp, Python ve Kotlin için gerekli programlar hangisidir? Visual Studio kurulumunu yaptım bunun dışında indirmem gereken program var mıdır?

Hepsi çok farklı dillerin? Kotlin Android uygulama için geçerli. O yüzden Android Studio gerek. Python'u Visual Studio'dan da yazabilirsin.

Yaptığın şeye göre değişir.
C++ C# Python VS ile yazılır. İsteğe bağlı VS Code'da kurulabilir.
Kotlin ve diğer java tabanlı diller için ise intelliJ IDEA işin şahıdır.
Eğer kotlin ile Android pazarında takılacağım diyorsan Android Studio daha iyi olur.

Yaptığın şeye göre değişir.
C++ C# Python vs ile yazılır. İsteğe bağlı VS Code'da kurulabilir.
Kotlin ve diğer Java tabanlı diller için ise intellij ıdea işin şahıdır.
Eğer Kotlin ile Android pazarında takılacağım diyorsan Android Studio daha iyi olur.

Teşekkürler peki Python için PyCharm kursam nasıl olur?

Evet sırayla tabi ki :D

Kurslar hazır sırayla öğreneceğim öncelik ne önerirsiniz?
Hocam hepsi birbiriyle alakasız diller, en popülerleri bulup yazmışsınız.
İşin kitabını öğrenmeniz açısından size Temel seviye C tavsiye ediyorum, aynı zamanda hangi iş için ne kullanılır onu araştırın.
30. derse kadar çalışın buna.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam hepsi birbiriyle alakasız diller, en popülerleri bulup yazmışsınız.
İşin kitabını öğrenmeniz açısından size temel seviye C tavsiye ediyorum, aynı zamanda hangi iş için ne kullanılır onu araştırın.
30. derse kadar çalışın buna.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha yeni başlanğıçtan ileri seviye Visual Studio ile ders veren diğer YouTuber hocalarını izlesem olur mu? Attığınız link 7 yıl öncesine ait ve dev C++ IDE kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı