Yazılım için hangi liseye gidilmeli?

Tartışmak iyi bir şeydir. Benim okuduğum lise de veri tabanı bölümü yoktu. Teknik servis ve web tasarım bölümü vardı.

Emin ol, çok farklı veri tabanı programı ile çalıştım. MySQL, MSSQL, Access VT yönetim programları kullandım.

Bunlarla beraber C#(komut ekranı, lise de öğretiliyor), C#(GUI), PHP(bu da lise de öğretiliyor), Java, Python bilgilerim var.

Bana bu bilgileri okul vermedi. Kendim öğrendim. Olay bu kadar basit. Ama sen yine de öyle olmaz diyorsun. Bırak da kendimi, en iyi ben tanıyorum.

Sen bunların sadece temellerini biliyorsun dostum benim kendini ben tanımayamam doğru ama arkadaşa yanlış bilgi verme lütfen senin lise olmıyabilir başka lise de var.

Sen bunların sadece temellerini biliyorsun dostum benim kendini ben tanımayamam doğru ama arkadaşa yanlış bilgi verme lütfen senin lise olmıyabilir başka lise de var.

Bence de lisesinin o kadar yazılımla alakalı olmadığını düşünüyorum kardeş. Eğer başarılıysan ders anlamında derslerine öncelik verip fen ya da Anadolu lisesine giderse üniversite sınavında mesela senin gittiğin üniversiteden çok daha iyi bir üniversiteye gidip herhangi bir mülakatta direk senin önüne geçebilir? (Universitede kendini geliştirdiğini varsayıyorum.)

Bence küçük kardeşimize meslek lisesi tarzı bir şey oku demek çok yanlış. Gidebileceği en iyi liseye gidip oradan güzel bir üniversiteye gidip önü çok daha açık olabilir.

Geri
Yukarı