Yazılım için hangi liseye gidilmeli?

Konu sahibi yazılım lisesi istemiş fen lisesi ne alaka? Fende sadece 9 ve 10. sınıfta biraz bir şeyler öğretiyorlar o da zor oluyor, sınıfın çoğu düzgün odaklanmıyor derse. Dersi bırakıp roman okuyanlar, araba bakanlar bile var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım için gidilen lisenin bir önemi yok. Her lise türünden yazılımcı olabilirsin. YKS'de sayısal alanda ilgili puanı tutturman yeterli. Kaldı ki artık çoğu lisenin bir farkı kalmadı, hepsi birbirinden beter.

Yazılım için gidilen lisenin bir önemi yok. Her lise türünden yazılımcı olabilirsin. YKS'de sayısal alanda ilgili puanı tutturman yeterli. Kaldı ki artık çoğu lisenin bir farkı kalmadı, hepsi birbirinden beter.

Sizi düzeltiyorum, yazılım için gidilen lisenin önemi fen lisesinden bile önemli. Her lise türünden de yazılımcı olamazsın. Sayısal elbette ki zorunlu ama yazılımcı olmak için de zorunlu. Hepsi birbirinden beter de değil.

Saygılarımla, sevgilerimle...

Efe EMÜLER

@efeurasemuler, yazılımcı mühendis diye ayırıyor mu liseler acaba?
Her lise türünden de yazılımcı olamazsın.
YKS'de ilgili puan tutturulduğu sürece isteyen herkes yazılım okuyabilir, kendini yazılım alanında geliştirebilir. Madem düzeltiyorsun, doğru düzelt. 😁
Yazılım için gidilen lisenin önemi fen lisesinden bile önemli.
Yani önemsiz. Çünkü fen liselerinin de bir niteliği kalmadı da o yüzden öyle söyledim.

Sizi düzeltiyorum, yazılım için gidilen lisenin önemi fen lisesinden bile önemli. Her lise türünden de yazılımcı olamazsın. Sayısal elbette ki zorunlu ama yazılımcı olmak için de zorunlu. Hepsi birbirinden beter de değil.

Saygılarımla, sevgilerimle...

Efe EMÜLER
Yazılım için gidilen lisenin bir önemi yok. Her lise türünden yazılımcı olabilirsin yeter ki yazılım bölümünde güzel bir üniversiteye git.

Yeni konular

Geri
Yukarı