Yazılım için laptop önerisi

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210424-142752_Chrome.jpg
    Screenshot_20210424-142752_Chrome.jpg
    65,1 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_20210424-143007_Chrome.jpg
    Screenshot_20210424-143007_Chrome.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 16
MacBook Air 8 GB 256 GB SSD yeter mi yoksa 16 GB mı almak lazım sizce? Dün videolarını izledim i9'la kapışıyormuş M1.

Aşırı yoğun bir şekilde kullanmayacaksanız sistemi 8 GB yeterli lakin uzun vadede RAM'i yükseltemeyeceğinizden dolayı 16 GB RAM seçeneği de mantıksız değil.

Aşırı yoğun bir şekilde kullanmayacaksanız sistemi 8 GB yeterli lakin uzun vadede RAM'i yükseltemeyeceğinizden dolayı 16 GB RAM seçeneği de mantıksız değil.

Python Java gibi arada oyun gelistirmek için ve ybs bölümü için almak istiyorum 8 GB ile 16 GB arasinda 2 k fark var bilemiyorum 13K verirsem sanki RTX'li laptop almak daha iyi geldi fakat MacBook Air'in M1 islemciyle şov yapiyor MacBook alacağım inşallah. 16 GB bence de daha mantikli geliyor 1 kere aliyim saglam aliyim kafasi.

Python Java gibi arada oyun gelistirmek için ve ybs bölümü için almak istiyorum 8 GB ile 16 GB arasinda 2 k fark var bilemiyorum 13K verirsem sanki RTX'li laptop almak daha iyi geldi fakat MacBook Air'in M1 islemciyle şov yapiyor MacBook alacağım inşallah. 16 GB bence de daha mantikli geliyor 1 kere aliyim saglam aliyim kafasi.
Benim eski emektar 2011 MacBook Air 10 sene boyunca dayandı sonra benim hatam yüzünden bozuldu :D.

Ben de yazılımcıyım. Huawei D16 aldım. Bir m1 işlemcidir tutturmuş herkes gidiyor hayır olsun insallah. Önerenlerin de çoğu marka tutkunu. Huawei D16 alın arkanıza yaslanın. macbook alsanız ekrana yapışmak zorunda kalacaksınız kodları göreceğim yazacağım derken. d16 sessiz. yük altında olmadığı sürece fan çalışmıyor. Fan çalıştığında da ses yapmıyor. Ultra sessiz diyebilirim. Ekranın geniş olması bizim için ekstra avantaj. 16 ramli modeli tavsiye ederim. Açılış hızı 4 saniye, kapanış 5.

Ben de yazılımcıyım. Huawei D16 aldım. Bir M1 işlemcidir tutturmuş herkes gidiyor hayır olsun inşallah. Önerenlerin de çoğu marka tutkunu. Huawei D16 alın arkanıza yaslanın. MacBook alsanız ekrana yapışmak zorunda kalacaksınız kodları göreceğim yazacağım derken. D16 sessiz. Yük altında olmadığı sürece fan çalışmıyor. Fan çalıştığında da ses yapmıyor. Ultra sessiz diyebilirim. Ekranın geniş olması bizim için ekstra avantaj. 16 RAM'li modeli tavsiye ederim. Açılış hızı 4 saniye, kapanış 5.

Hem şık hem de ucuzmuş sizce ömrü nasıl beni kaç sene idare eder. Temiz kullanirim. MacBook'un M1 hizida cok iyi bana kalirsa Apple çok saglam yapiyor kullanici hatasi olmasa 8 9 sene idare ediyor gibi.
Ben de yazılımcıyım. Huawei D16 aldım. Bir M1 işlemcidir tutturmuş herkes gidiyor hayır olsun inşallah. Önerenlerin de çoğu marka tutkunu. Huawei D16 alın arkanıza yaslanın. MacBook alsanız ekrana yapışmak zorunda kalacaksınız kodları göreceğim yazacağım derken. D16 sessiz. Yük altında olmadığı sürece fan çalışmıyor. Fan çalıştığında da ses yapmıyor. Ultra sessiz diyebilirim. Ekranın geniş olması bizim için ekstra avantaj. 16 RAM'li modeli tavsiye ederim. Açılış hızı 4 saniye, kapanış 5.

Hocam benim için pil ömrüde çok önemli tek şarjla kaç saat beni idare eder?

Hem şık hem de ucuzmuş sizce ömrü nasıl beni kaç sene idare eder. Temiz kullanirim. MacBook'un M1 hizida cok iyi bana kalirsa Apple çok saglam yapiyor kullanici hatasi olmasa 8 9 sene idare ediyor gibi.

Hocam benim için pil ömrüde çok önemli tek şarjla kaç saat beni idare eder?
Hız konusunda herkes bir m1 tutturmuş gidiyor fakat yeni sistemlerde nvme ssdler var bunu gözden gelmemek gerekir. Bu da müthiş bir hız kazandırıyor bilgisayara. m1 işlemcinin avantajı hepsini tek bir yerde buluşturması. Pil konusunda ben açıkçası tam deneyimleyemedim bunu. 10 saate kadar yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam özelliklerinde. pil süresi açık olan işleme göre değişiklik yaratır muhtemelen. %85 şarjı varken 6 bucuk saat gibi bir kalan zaman dilimi göstermişti.

@VolumeZero bayağı mantıksız konuşmuşsunuz. NVMe SSD olmasıyla işlemcinin daha hızlı olması aynı şey değil. Ayrıca kendi M1 MacBook Airimde 16 saatten daha uzun bataryayı kullandım tek bir şarj ile. Halen daha gidiyordu.

@VolumeZero bayağı mantıksız konuşmuşsunuz. NVMe SSD olmasıyla işlemcinin daha hızlı olması aynı şey değil. Ayrıca kendi M1 MacBook Airimde 16 saatten daha uzun bataryayı kullandım tek bir şarj ile. Halen daha gidiyordu.
Siz mantıksız konuşmuşsunuz. İşlemci hızından bahseden olmadı burada. Sistemin genel işleyişinde hız konusunda nvme ssd büyük önem arz ediyor. macbook alan da kendini kral sanıyor bu aralar :) çok fiyat farkı yok d16'yı tercih ettim. 13" ekrana bakıp kör olmak istemiyoruz çok şükür.

Geri
Yukarı